У Миколаєві підбили підсумки міської програми “Культура” з підтримки книговидання

15:22

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

18 січня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбувся круглий стіл на тему «Підтримка місцевих авторів за міською комплексною програмою «Культура»: підсумки виконання бюджету 2021 року».
Як повідомляє прес-служба бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, починаючи з 2018 року, за ініціативи управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради в межах міської комплексної програми «Культура», здійснюється підтримка місцевих авторів шляхом придбання їх книг для Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького та її філій. Підтримка місцевих авторів сприяє створенню умов для розвитку бібліотечної та книговидавничої сфер міста, популяризації творчості миколаївських літераторів та забезпеченню громади книжковою продукцією.
«Відбір книг відбувається за трьома критеріями. Це актуальність видання. Книги мають містити кращі зразки літературної творчості місцевих авторів. Нові відомості, факти й матеріали краєзнавчого характеру, популяризувати історію й сьогодення рідного краю. Заявка повинна була мати обґрунтовану соціально-культурну значущість видання. Експертна група оцінює літературно-художній рівень. Представлене видання супроводжується рецензіями та рекомендаціями письменницьких організацій та інших закладів і установ. Обов`язково береться до уваги якість поліграфічного виконання. Заявка подається від книговидавців, що забезпечує попереднє опрацювання книги, гарантію розуміння ресурсу витрат і визначення максимальної вартості друку видань», – зазначила директор Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.
У 2021 році коштом міського бюджету в сумі 175 тисяч 620 грн придбано 34 назви видань загальним накладом 903 примірники. Серед них:
15 літературно-художніх та дитячих книг;
14 історико-краєзнавчих видань;
2 навчальні видання;
1 видання мемуарів;
2 художніх альбоми.
Вони вийшли друком у книговидавців Ірини Гудим, Василя Торубари, Віктора Швеця, видавництвах «Іліон», «Яслав».
«Головна мета підтримки у тому, щоб з`являлося якомога більше авторів у Миколаєві. Художньої літератури, лірики, краєзнавчих видань. Ми на початку видавали і нотні збірки, підручники. Мета головна – надати підтримку усім, хто пише у будь-якому стилі. Ми бачимо, що результат є. З`являються нові обличчя. Підтримка у тому, що є поштовх. Видання з`являються у бібліотеках. А ще наша ціль, щоб книги йшли уже з промоцією. Щоб автори зустрічалися з читачами і розповідали про свої книжки. І вже потім їх розповсюджували далі. Ось це наша головна мета», – акцентував начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров.
Круглий стіл мав форму публічного звіту. У заході взяли участь представники місцевої влади, закладів культури, експертної групи з відбору книжкових видань, видавці, миколаївські автори, представники ЗМІ.
У ході зустрічі громаді надано інформацію стосовно відбору, друку та поповнення бібліотек обласного центру книжками місцевих авторів. Кожен з учасників мав можливість поставити запитання, висловити свою думку стосовно процесу книговидання у Миколаєві та поповнення краєзнавчими новинками публічних бібліотек міста.
Нагадаємо, у міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація трьох художніх книг, виданих у 2021 році за кошти міської програми “Культура”: видань миколаївських авторів Володимира Пучкова, Олександра Топчого, Сергія Гаврилова.