У Миколаєві перевіряють дотримання вимог мовного законодавства в сфері торгівлі та послуг

11:43

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Детский мир, вывеска на Соборной

У Миколаєві перевіряють об’єкти торгівлі, сфери послуг та інші підприємства на предмет виконання Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Про це повідомляє сайт Миколаївської міської ради.

Адміністрації районів обстежують об’єкти та проводять роз’яснювальну роботу. Згідно з законодавством, зовнішня реклама, оголошення, вказівники, вивіски та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується для інформування про товари, роботи, послуги мають подаватися державною мовою. Мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.

У Центральному районі перевірили понад 100 об’єктів. Виявили численні порушення та провели роз’яснювальні бесіди.

У Заводському районі за результатами перевірки лише за один день вручили понад 40 попереджень власникам об’єктів торгівлі та сфери послуг. В адміністрації нагадали, що за порушення вимог ст. 30 Закону передбачена відповідальність у вигляді попередження або штрафу від 3400 грн до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше. Та штраф за повторне  порушення упродовж року – від 8500 до 11900 грн.

В Інгульському районі з початку року обстежили 752 об’єкти. Звертали увагу на вивіски, вказівники, рекламні банери, інформаційні дошки. У 431 об’єкті торгівлі та сфери послуг інформаційні вивіски подані державною мовою. З власниками решти провели роз’яснювальну роботу.