У Миколаєві оновлюють мережі освітлення

8:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

За рік в місті встановили понад 4 тисячі енергоощадних LED-світильників різної потужності, – повідомляє пресслужба міськради.

За світло на вулицях Миколаєва відповідають фахівці комунального підприємства «ГДМБ» — Госпрозрахункова дільниця механізації будівництва.

Минулого року, коли місто потерпало від обстрілів, працівники відновлювали пошкоджені лінії. За інформацією КП, загальна протяжність зруйнованих мереж становила понад пів кілометри, ще 1,2 кілометри були пошкоджені частково. На початку 2023 року в місті почали частково вмикати вуличні ліхтарі.

Лише після того, як безпекова ситуація трохи покращилася, у Миколаєві відновили роботу з модернізації та реконструкції зовнішнього освітлення.

«До Миколаєва повернулися багато людей. Освітлені вулиці та двори — насамперед безпека та комфорт для наших жителів», — каже майстер дільниці КП «ГДМБ» Станіслав Халай.

Особливо це відчутно в осінньо-зимовий період: темніє рано, а містянам треба безпечно дістатися додому з роботи.

Окрему увагу приділяють освітленню пішохідних переходів. І то не лише про зручність. Правильне освітлення – це чиєсь збережене життя та здоров’я.

Цьогоріч у місті продовжують заміну старих ламп на нові, енергоощадні. Встановили вже понад 4 тисячі LED-світильників різної потужності, залежно від потреби на конкретній ділянці.

«Переваги LED-світильників чималі. Вони споживають значно менше електроенергії, не перевантажують мережу. Та й термін служби довший. Місто заощаджує, а люди отримують якісне вуличне освітлення в темний час доби та за будь-яких погодних умов», — каже працівник підприємства.

Останніми днями бригади «ГДМБ» працювали на площі біля залізничного вокзалу та поруч, на вул. Новозаводській. Тут теж оновили мережі, встановили сучасні світильники, щоб гості та місцеві жителі почувалися комфортніше.

Часто миколаївці звертаються до міського Контакт-центру з проханням замінити світильники у дворі багатоповерхівки чи просто на вулиці. Звернення відпрацьовують дуже швидко. Так, з початку року надійшли 502 заяви. Практично всі вони вже виконані, наразі в роботі 18. Обов’язковий зворотній зв’язок — людина має підтвердити, що прохання виконано.