У Миколаєві невідомі облили синагогу червоною фарбою: “реакція на події в Ізраїлі”

10:40

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

У Миколаєві 26-го жовтня невідомі облили червоною фарбою синагогу. Залиті вікна та фасад будівлі. Єврейська громада звернулася із заявою до правоохоронців.

Подію прокоментував Суспільному головний рабин Миколаєва Шолом Готтліб.

Зі слів рабина, фарба на будівлі може бути реакцією на конфлікт між Ізраїлем та ХАМАСом

“До єврейської громади дуже добре з повагою ставляться в Україні. Те, що відбулося, я думаю, що це пов’язано з тим, що відбувається в Ізраїлі й те, що піднявся, на жаль, антисемітизм й ми бачимо, як на це реагують у світі. Але в Україні дуже великий рівень солідарності до Ізраїля — це взаємно”, — каже Шолом Готтліб.

Єврейська громада звернулася до правоохоронців та також планує своїми силами посилити охорону.

“Після того, що відбулося — треба звернути увагу всіх служб безпеки до єврейської громади у зв’язку з тим, що відбувається. Це дуже боляче для мене особисто та всіх членів громади, ми живемо разом — євреї та не євреї. Тому не скажу, що я відчуваю страх, але це знак те, що нам треба буде уважними та посилити безпеку”, — сказав головний рабин Миколаєва.

Голова Миколаївської обласної єврейської громади Михайло Гольденберг каже, висновки щодо події мають робити правоохоронні органи після слідства.

“Висновки щодо даної події повинні зробити слідчі й наші спроби припустити, хто це міг зробити виглядають абсолютно непрофесійними та непридатними для обговорення. Оскільки, припустити можна все, що завгодно від антисемітських дій до антиізраїльських дій, від бажання розворушити внутрішнє протистояння в Миколаєві та країні, оскільки такі випадки вже були в інших міста. Тому я не буду намагатися робити висновки, але припускаю, що пов’язане з військовим конфліктом Ізраїлем та Сектором Газу”,— говорить Михайло Гольденберг.

Поліція Миколаєва розпочала провадження за статтею “Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками”.

“Правоохоронці встановлюють всі обставини події та осіб, причетних до скоєння злочину, вивчають записи з камер відеоспостереження та проводять комплекс слідчо-розшукових заходів”, — йдеться в повідомленні.