У Миколаєві 179 людей через укуси тварин звернулись по допомогу. Сказ не зафіксували

20:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві за перший квартал 2024 року до лікарень звернулися 179 людей, що зазнали укусів тварин. Це на десять відсотків більше, ніж торік. Щеплення призначено 123 людям. Випадків сказу не зафіксовано.

Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я Миколаївської міської ради.

“Укусів хворими на сказ тваринами за цей період не було, на відмінну від минулорічних показників. У 2023 році зареєстровано 17 лабораторно підтверджених випадків, коли хворі на сказ тварини кусали людей. Захворюванності серед людей вдалося уникнути завдяки вчасному антирабічному лікуванню. Всього укушених осіб у 2023 році зареєстровано 809, це майже на 300 людей більше за попередній рік”, — йдеться у повідомленні.

Звертає на себе увагу збільшення кількості осіб, укушених саме бродячими тваринами — 118 людей цьогоріч. Тому містянам, особливо дітям, слід бути обачливими у контактах із безпритульними тваринами.

Після укусу тварин медики радять:

  • негайно обробити місце укусу чи подряпин;
  • ретельно (щонайменше 10 хвилин) промивати місце ураження водою з милом;
  • після промивання та обробки рани накладіть стерильну пов’язку.

Після цього варто звернутися до лікаря-травматолога або лікаря-хірурга медзакладу, що надає антирабічну допомогу, зауважили в управлінні. У Миколаєві — це травмпункт “Міської лікарні швидкої медичної допомоги”, також травматологічні кабінети у поліклініках міських лікарень.

“Лікар оцінить ситуацію, об’єм допомоги — лише курс вакцинації проти сказу чи поєднати з введенням антирабічного імуноглобуліну. Навіть потрапляння слини тварини на пошкоджені шкірні покриви може бути показанням до початку лікування. Антирабічні щеплення запобігають виникненню захворювання сказом у 96–99 відсотках випадків”, — розповіли в управлінні.

Причому про “40 уколів в живіт” не йдеться.

Зазвичай у графіку вакцинації п’ять щеплень, додали у відомстві. Вакциною проти сказу та медпрепаратами лікарні міста забезпечені у достатній кількості. Лікування для пацієнтів безоплатне, йдеться у повідомленні.