У музеї суднобудування і флоту готуються приймати відвідувачів

15:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївському музеї суднобудування і флоту готуються знов приймати відвідувачів. Станом на 9 січня працівники закладу відновлюють експозиційні зали, дістають перенесені у сховища експонати та працюють над новими виставками.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла завідувачка музею Тетяна Мітковська.

Через обстріли у будівлі музею не залишилось майже жодного вцілілого вікна. Деякі експонати пакували та переносили у сховище, деякі зносили в приміщення, де менше вікон.

Загалом фонди музею налічують понад 16 тисяч експонатів. У виставкових залах зазвичай їх до чотирьох тисяч. Це макети кораблів, елементи такелажу, історичні документи, фотографії, судові журнали, гроші, канцелярські предмети тощо. Всередині експонати вціліли. Зовні уламок снаряда пом’яв бюст адмірала Бутакова.

Всі полотна, які були розвішані на стінах, запакували та перемістили в сховище.

“Де одне віконце, ми зберігали масу експонатів, зараз тут вже теж прибрано. Теж картини художників наших ще в підвалі. Щойно ми приведемо до ладу наші зали, все буде розміщено по своїх місцях”, — розповіла Тетяна Мітковська.

У музеї адаптуються до нагальної ситуації з відвідувачами.

“Вже в лютому буде виставка “Морські замальовки”. Зараз в Миколаєві дуже багато переселенців і діток, які мають бачити щось гарне”, — сказала завідувачка музею.

У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї, в якому також заховали експонати, теж готуються до відкриття.

“Ми докладемо максимум зусиль для того, щоб вже в лютому містяни могли відвідувати тимчасові виставки, майстер-класи та інші заходи, які будуть відбуватись на базі обласного краєзнавчого музею”, — розповів заступник директора Валерій Чернявський.