У міськраді Миколаєва зникла техніка на ₴3 млн

10:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській міській раді на початку лютого 2023 року після інвентаризації виявили нестачу техніки на 2,8 мільйона гривень. Відмову у наданні інформації про зарплати та премії мера, його заступників і помічників під час судового розгляду пояснили тим, що загубили комп’ютери чиновників.  

Про це повідомляється на сайті Центру журналістських розслідувань.

У Центрі журналістських розслідувань зазначається, що заяву про вчинення ймовірної крадіжки чиновники подали до поліції в кінці березня. Після того, як журналісти вказали на її відсутність.

Як відомо, раніше у Миколаївській міськраді відмовилися надавати інформацію про заробітні плати та премії свого керівництва, посилаючись на воєнний стан.

Повідомляється, що у міській раді вважають цю відмову законною, а чиновники аргументують це тим, що не користувалися адміністративною будівлею до грудня 2022 року. А коли повернулися із віддаленої роботи, то, нібито, виявили, що зникло чимало техніки. За їхніми словами, на втрачених комп’ютерах зберігалися дані й про нараховані заробітні плати працівників.

У доказах, які мерія надала Миколаївському окружному адміністративному суду, наводиться перелік з 647 зниклих матеріально-технічних цінностей виконавчого комітету. Серед них: персональні комп’ютери, принтери, холодильники, монітори, сканери, крісла, шафи та навіть протигази.

Бухгалтерський відділ проводив інвентаризацію, а висновки були готові 6 лютого 2023 року. Юрист «Платформи прав людини» Євген Воробйов зауважив, що заяву про зникнення, а отже крадіжку такої кількості майна міська рада не подала.

Повідомляється, що до поліції чиновники звернулися лише 29 березня – відразу після відповіді на їхнє відкликання, надісланий до мерії 28 березня журналістами Центру журналістських розслідувань.

– Слід також наголосити, що запитувана інформація про розмір заробітних плат додатково подається до податкових органів, під час звітування за формою 1 ДФ кожного кварталу протягом року. Оскільки звітність зберігається на серверах податкових органів, то Відповідач з легкістю може уточнити інформацію про нараховані виплати з будь-якого комп’ютера та надати запитувану інформацію, – пояснив юрист Євген Воробйов.

Наразі постає питання, як бухгалтерія нараховувала весь час заробітну плату посадовим особам, якщо не має відповідної інформації.