У Міноборони дали прогноз, скільки триватиме зачистка у Херсоні: Україні відомі всі колаборанти та зрадники

15:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Зачистка Херсона, який Збройні сили України звільнили від російських окупантів 11 листопада, може тривати кілька тижнів. У місті необхідно провести стабілізаційні заходи.

Водночас, українським силам відомі всі колаборанти і зрадники в деокупованих населених пунктах. Про це сказала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в ефірі національного телемарафону.

За її словами, деокупація будь-якого населеного пункту – це не просто встановлення там українського прапора. Заходи після деокупації зазвичай тривають тижнями – необхідно провести розмінування територій та “відпрацювати” стосовно колаборантів та окупантів.

“Перше, що потрібно буде зробити, – це розмінування. Тому ми звертаємося до людей і, зокрема, до журналістів, які хочуть дуже оперативно повідомляти інформацію: без дозволу командувача, який є на місці, не варто нікуди рухатися. Тим більше, поперед військових. Тому що це дуже небезпечно для життя”, – розповіла Маляр.

Заступниця міністра наголосила, що Україна буде притягувати до відповідальності людей, які добровільно пішли на співпрацю з ворогом у тимчасово захоплених містах. За її словами, Україні відомі всі прізвища зрадників та колаборантів.

“З кожним із них проводитимуть роботу згідно із законом. Стосовно окупантів – щодо них у нас відкривають провадження”, – сказала Маляр.