У Мінекономіки обережно заявили про пройдений пік інфляції

11:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Курс гривны, валюта, гривна, доллар, обмен валют, инфляция

Мінекономіки погіршило прогноз зростання ВВП України у 2023 р. до 1% і поліпшило прогноз інфляції до 24%. Про це повідомляє Interfax-Україна із посиланням на заяву заступника міністра економіки Сергія Соболєва 6 березня. 

Заміністра повідомив, що Міністерство економіки України переглянуло макропрогноз на 2023 рік, погіршивши прогноз зростання ВВП з 3,2% до 1%, насамперед через припущення, що воєнні дії не завершаться в середині року, а триватимуть “майже цілий рік”.

“Здається, ми пройшли пік інфляції – вона поступово починає знижуватися. Ми прогнозуємо, що вона з 26,6% у 2022 році зменшиться до 24%”, – сказав Соболєв.

Напередодні НБУ погіршив прогноз щодо економіки України. Реальний рівень ВВП в Україні за підсумком 2023 року зросте лише на 0,3%, що означає відсутність відновлення економіки найближчим часом. Про це в “Інфляційному звіті” у січні 2023 року повідомив Національний банк України.

“Економічна активність в Україні у 2023 році залишатиметься слабкою, а реальний ВВП зросте лише на 0,3%”, – повідомили в НБУ.

Зазначимо, що ще у жовтні НБУ прогнозував зростання на 4,0%. Погіршення прогнозу порівняно з жовтневими оцінками зумовлене насамперед наслідками енергетичного терору, а також переглядом основного припущення.