У майже 85% деокупованих населених пунктах Миколаївщини відновлено електропостачання

12:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Фахівці АТ «Миколаївобленерго» з початку листопада відновили живлення вже у 72 з 85 деокупованих міст та сіл Миколаївської області, які перебували понад вісім місяців без електроенергії.

Про це повідомляє Миколаївобленерго.
В.о. генерального директора АТ «Миколаївобленерго» Вадим Данилків розповів, що з другої декади листопада, за 2,5 місяці було відновлено живлення 72 населених пунктів на деокупованих територіях, що складає 84,7% від 85 повністю знеструмлених міст та сіл Миколаївщини.
За його словами, це 26200 осель та понад 2100 споживачів юридичних осіб. Наразі продовжується активна робота 24/7 з відновлення електрики бригадами підприємства населеним пунктам, що залишаються без електрики.
«З першого дня звільнення населених пунктів з-під окупації енергетики одразу ж вирушили на огляд енергетичного обладнання та мереж, щоб оцінити масштаби руйнувань. Оцінки фахівців за термінами та обсягами були невтішні: було пошкоджено приблизно 80% ліній електропередач та майже 100% трансформаторних підстанцій», – прокоментував глава компанії, додавши, що при цьому десятки одиниць трансформаторів не підлягають ремонту і потребують заміни.
Як він зазначив, у відновленні електромереж на деокупованих територіях області енергетикам допомагають колеги з ПАТ «Черкасиобленерго», ПрАТ «Львівобленерго», АТ «Прикарпаттяобленерго», АТ «Хмельницькобленерго» та ВАТ «Тернопільобленерго».

Валим Данилків також наголосив на суттєвій допомозі з боку місцевих жителів, які допомагали з харчуванням та ночівлею, а також брали участь у деяких роботах, де не потрібні спеціальні допуски.