У Литві вважають, що агресія Росії потенційно поширюється на всю Центральну Європу

16:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Заступниця міністра закордонних справ Литви Йовіта Нелюпшене вважає що Захід тривалий час відмовлявся сприймати реальність того, ким є Росія, і це завадило запобігти нинішньому розвиткові подій, коли російське суспільство підтримує зовнішню агресію.

За її словами, історія довела коректність попереджень з боку Литви, які ігнорувалися партнерами. “Ми були праві, коли попереджали Захід про Росію. Ми десятиріччями попереджали Захід, що Росія – це не партнер, не конкурент і навіть не противник. Росія – це екзистенційна загроза”, – нагадала литовська дипломатка.

Вона заявила, що російська агресія не обмежується Україною. Так само як раніше держави Заходу мали (але не змогли) почути пояснення про те, що Росія може напасти на сусідів, як-то Україну – зараз вони мають усвідомити, що агресія Росії потенційно поширюється на всю Центральну Європу.

“Росія не сприймає незалежність центральноєвропейських держав”, – підкреслила вона.

Представниця МЗС Литви окремо наголосила на тому, що агресивна політика РФ не обмежується прагненнями Путіна, що робить проблему складнішою для подолання.
“Там не одна людина каже, що розпад СРСР є найбільшою геополітичною трагедією. Це – загальне мислення суспільства, – пояснила вона. – Ми припустилися помилки, коли дозволили Росії уникнути десоветізації”.