У Лондоні відбулася коронація Чарльза ІІІ. Це перша коронація британського монарха за останні 70 років

17:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Церемонія відбувалась у Вестмінстерському Абатстві, після цього процесія вирушила до Букінгемського палацу. Кульмінацією став вихід короля з членами королівської родини на знаменитий балкон Букінгемського палацу.

Від самого ранку люди збиралися в центрі Лондона, щоб знайти найзручніше місце для спостереження за коронаційною процесією. Близько 13.00 за Києвом король Чарльз виголосив коронаційну клятву. Він підтвердив, що захищатиме закон та англіканську церкву під час свого правління. Після клятв відбулося помазання та вручення королю регалій.

Чальз сидів на коронаційному кріслі, виготовленому в 1300-му році. Йому вручили спеціальне вбрання з тканини золотого кольору, надягли корону і передали решту регалій, у тому числі меч – щоб чинити правосуддя.

Відтепер Чарльз – офіційно коронований монарх Великої Британії.

На коронації були присутні члени королівської родини. Серед запрошених – близько 2200 осіб: політики з різних країн, знаменитості, члени королівських сімей Європи, кавалери Ордену Британської імперії, члени локальних спільнот, а також талановиті учні шкіл та університетів.

Серед запрошених – президент Франції Еммануель Макрон, перша леді США Джилл Байден, дружина президента України Олена Зеленська, президент Польщі Анджей Дуда, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн та інші.