У Лівані затримали сирійське судно з краденим в України зерном

8:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У порту Триполі затримане сирійське судно Laodicea, яке, за інформацією Києва, перевозило вкрадену з України пшеницю.

Як повідомляє НВ з посиланням на Wionews, ліванська прокуратура наклала арешт на судно й передала розслідування щодо нього спецслужбам. Поліція проведе обшук судна. Воно буде затримане до закінчення розслідування.

За даними МЗС Лівану, затримане судно під сирійським прапором перевозило ячмінь та борошно.

Як пише AFP з посиланням на місцевого чиновника, за попередніми даними, зерно належить сирійському бізнесмену, а власником транспортної компанії є особа з Туреччини. Частину товару планувалося вивантажити в Лівані, а решту відправити до Сирії.

Співробітник митниці повідомив агентству, що документи на вантаж «у порядку» і у правоохоронців поки що «немає жодних доказів того, що товар було вкрадено».

Напередодні українське посольство в Лівані повідомляло що український суд видав ордер на арешт затриманого в порту Бейрута судна Laodicea під сирійським прапором і вантажу на його борту. У посольстві України заявили, що зерно було завантажене на території, окупованій російськими військовими.

«Судно прибуло з кримського порту, закритого для міжнародних вантажних перевезень, з 5000 тоннами ячменю та 5000 тоннами пшениці, вилученими, як ми підозрюємо, з українських запасів», — заявляли у посольстві.

За словами представника дипмісії, у разі конфіскації вантажу Україна буде готова вести переговори щодо умов його передавання Лівану, який переживає одну з найгірших фінансових криз в історії й відчуває гостру нестачу хліба.

Gосол України у Бейруті Ігор Осташ зустрівся з президентом Лівану Мішелем Ауном і попросив з’ясувати обставини перебування в ліванських територіальних водах сирійського судна, яке, за твердженнями Києва, було завантажено зерном, викраденим з окупованих українських територій. Згодом МЗС Лівану повідомило, що проведе перевірку вантажу на цьому судні.
Українська сторона звинувачує Росію у систематичних крадіжках зерна з окупованих територій та спробах продати його у третіх країнах.