У Києві відкрили інсталяцію, присвячену полоненим з “Азовсталі”

11:33

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На Софійській площі у Києві відбулося відкриття інсталяції-символу стійкості та віри українських військовополонених з “Азовсталі“.

Про це повідомляє  Суспільне.

Організаторка заходу Євгенія розповіла, що інсталяція присвячена річниці виходу українських військових з “Азовсталі”.

“Ми хочемо показати родичам військовополонених, що світ і Україна співчувають їм, переживають і підтримують”, — пояснила вона.

Як додала Євгенія, інсталяція також нагадує, що світова спільнота докладає зусиль, щоб повернути додому українських військових.

“Ця інсталяція стоятиме доти, доки останній захисник “Азовсталі” не вийде з полону”, — підкреслила організаторка.

Вона додала, що її брат також обороняв “Азовсталь” та вже рік перебуває у російському полоні.

Автори скульптури розповіли, що створили її у відповідь на пропозицію асоціації родин захисників “Азовсталі”. Для того, щоб її завершити, їм знадобився тиждень часу.

За словами митців, головний задум  полягає в тому, що з одного боку складені руки символізують серце, а з іншого — вони виглядають напруженими, як зазвичай у зв’язаному положенні.

“Наша скульптура має певний сенс, тому що якщо на неї подивитись із двох сторін, то з одного вона має форму сердечка, а з іншої сторони це будуть напружені пальці людей, які стояли до останнього наказу. Зараз вони вже рік у полоні, тому саме сьогодні ця інсталяція буде представлена”, — розповіла співавторка інсталяції Наталія Башкатова.

Робота була створена скульптором Яном Беспалько. В команді митців також Наталія Башкатова, Семененко Анастасія, Петришин Денис, Ярощук Валентина, Дрига Дарина, Володимир Третьяк. Інсталяцію створили за підтримки бетонної майстерні TVERDO на Арт-заводі “Платформа”.

На відкриття прийшли більше сотні людей.