У кожному місті України з’являться резервні пункти енергії

8:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У кожному населеному пункті України буде обладнано резервні пункти енергії. Вони знадобляться на випадок повного відключення світла й тепла. Програма створення таких пунктів перебуває на стадії розробки.

Про це повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, передає “Інтерфакс-Україна“.

Чиновник уточнив, що резервне обладнання для пунктів енергії має бути достатньо потужним.

“Йдеться про випадки повного відключення. У кожному населеному пункті будуть створені такі пункти енергії, де люди зможуть у такій стресовій ситуації обігрітися, попити чаю, зарядити гаджет, отримати інтернет тощо”, – повідомив Чернишов.

Деякі пункти енергії можуть бути організовані на основі соціальної інфраструктури, наприклад, шкіл, де вже є резервне енергообладнання. А нові точки створюватимуться за рахунок резервів місцевих бюджетів за допомогою міжнародних донорів.

“Йдеться не лише про генератори, а й про мобільні системи водопостачання і так звані “мобільні котельні”, які мають забезпечити створення та комфортне функціонування таких пунктів”, – наголосив міністр.

Росія з 10 по 21 жовтня пошкодила понад 400 об’єктів інфраструктури у 16 областях України. Серед них – десятки енергетичних об’єктів. Крім того на енергооб’єкти відбуваються кібератаки.