У Казахстані відновилися протести: озвучено вимоги до влади

19:06

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Казахстані протести, новини, Казахстан, протести, нафтова промисловість, мітинги, страйки, Жанаозен, Актау, Мангістауська область, Токаєв, В Казахстане протесты, новости, Казахстан, протесты, нефтяная промышленность, митинги, забастовки, Жанаозен, Актау, Мангистауская область, Токаев,

На заході Казахстану відновилися мітинги та страйки робітників. Люди вимагають підвищення зарплати та офіційного працевлаштування на підприємства нафтової галузі. Протести продовжуються, незважаючи на жорстке придушення владою січневих мітингів, пише «Настоящее время».

В Актау, обласному центрі Мангістауської області, на початку лютого страйк організували сотні працівників одного із підприємств держкомпанії «Казатомпром». Люди вимагають підвищити їм зарплатню вдвічі. Після того, як люди вийшли на протести 2 лютого, керівництво «Казатомпрому» зібрало примирливу комісію і запропонувало страйкам збільшити оклад на 30%. Але робітників такі пропозиції не влаштували: вони заявили, що страйкуватимуть доти, доки їхні вимоги не задовольнять повністю, і готуються до затяжного страйку.

Не вщухають протести й у іншому місті Мангістауської області – Жанаозені. Там городяни, переважно молодь, звернулися до президента Токаєва. Вони вимагають припинити практику аутсорсингу на нафтосервісних підприємствах регіону, за якого робітників наймають через сторонні компанії-«прокладки», а не в штат: це дозволяє економити на зарплаті та швидко звільняти працівників. Інша частина протестувальників скаржиться на розроблену чиновниками схему прийому на роботу: вони стверджують, що через це вони роками стоять у черзі, очікуючи вакансій.

Декільком протестувальникам вдалося пробитися до будівлі міської адміністрації, де вони висунули вимоги місцевим чиновникам. Голова міської адміністрації Жанаозена Максат Ібагаров у відповідь оголосив, що чиновникам потрібно три тижні на ухвалення рішень.

До протестів поступово знову приєднуються працівники інших нафтосервісних організацій Жанаозена. Робітники також вимагають включення їх до штату підприємств та підвищення заробітної плати. Місцеві чиновники, очевидно, бояться повторення січневих подій, тому на конфронтацію з протестувальниками поки що не йдуть.

 

Нагадаємо, внаслідок січневих заворушень, за офіційними даними влади Казахстану, загинули 225 людей, серед них 19 поліцейських і військових.