У Казахстані, Киргизстані та Узбекистані стався блекаут через аварію

14:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

блэкаут из-за аварии, Казахстан, Кыргызстан, Узбекистан, авария, отключение электричества, электроэнергия, новости, блекаут через аварію, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, аварія, відключення електрики, електроенергія, новини

У містах Казахстану, Киргизстану та Узбекистану у вівторок відбулося масштабне відключення електрики. Як передає «Укрінформ», про це повідомляє ORDA.kz в Телеграм.

– Електрики немає у Шимкенті, Таразі, Туркестанській області, у деяких районах Алмати, а також у столиці Киргизстану – Бішкеку, місті Оші та навіть у головному місті Узбекистану – Ташкенті, – йдеться у повідомленні.

В акіматі Алмати повідомили, що відключення сталося по лінії АТ «KEGOC» (Акціонерне товариство «Казахстанська компанія з управління електричними мережами»).

– 25 січня 2022 року об 11:59 год. (за часом Нур-Султана – ред.) зважаючи на значний аварійний дисбаланс, створений енергосистемою Центральної Азії (Узбекистан, Киргизстан), стався скачок потужності на транзит електроенергії 500 кВ Казахстану». В результаті стався аварійний поділ транзиту «Північ-Схід-Південь Казахстану» з погашенням значної частини споживачів Південної зони Казахстану. Обсяг обмежень становить близько 1500 мегават. Наразі Системним оператором АТ «KEGOC» вживаються заходи щодо ліквідації аварії, – йдеться у заяві АТ «KEGOC».

Мешканці Алмати повідомляють, що у деяких районах відсутні інтернет та мобільний зв’язок. Онлайн-уроки у школярів припинено. У Міненерго Узбекистану підтвердили, що країні стався перебій в електропостачанні.

– Сьогодні, 25 січня, об 11:00 (за місцевим часом – ред.) у деяких регіонах країни сталося велике відключення електроенергії. Наразі фахівці працюють над усуненням несправності, – йдеться у повідомленні.

Також там додали, що відключення електроенергії в Центральній Азії сталося через аварію на території Казахстану. Читачі Orda.kz пишуть, що крім електрики в Ташкенті спостерігаються проблеми з опаленням та водою.

Як пише Zakon.kz, «Аеропорт Ташкента через відключення електроенергії тимчасово не приймає рейси. Аеропорт Бішкека перейшов на автономне енергозабезпечення, доки працює.