У Каталонії реабілітували сотні “відьом”, спалених у Середні віки

11:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Ведьма, колдун, колдовство, экстресенс, гадалка, магия, приворот

Парламент Каталонії ухвалив резолюцію про помилування всіх жінок, яких звинуватили та засудили за чаклунство на каталонських землях між XV та XVIII століттями. Як повідомляє видання El Correo, постраждалих визнали жертвами жіноненависницьких переслідувань.
Ініціатива пішла за прийняттям аналогічних документів у Шотландії, Швейцарії та Норвегії — разом із цими країнами Каталонія підтримала маніфест «Вони не були відьмами, вони були жінками», який підписали понад сто європейських істориків.
Також парламент закликав заохочувати академічні дослідження, присвячені полюванню на відьом та її причинах, і виступив за перейменування деяких вулиць на згадку про жертв обвинувачень у чаклунстві.
По всій Європі полювання на відьом активно тривало з кінця XV століття до середини XVII століття, і за цей час, за підрахунками вчених, через звинувачення в чаклунстві було страчено близько 50 тисяч осіб (80% – жінки). У Каталонії відьом переслідували довше – аж до XVIII століття. За цей період було вбито від 700 до 1000 жінок.
Вказано, що, на відміну від решти Європи, відьом Каталонії не спалювали, а вішали, щоб заощадити дрова. Здебільшого підсудних звинувачували у чаклунстві через раптову смерть дітей, природні катаклізми та поганий урожай.
У Каталонії полювання на відьом було більш поширене, тому що сільські райони перебували під абсолютною владою феодалів, і лише визнання людини було достатнім доказом провини, пояснює «BBC». При цьому у випадках, коли суд вела інквізиція, обвинувачених часто відпускали за нестачею доказів.