У ГУР пояснили паузу в ракетних ударах Росії

12:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Країна-агресор Росії більше місяця не здійснює масштабних ракетних ударів по території України. Ворог узяв умовну перерву у зв’язку з можливим контрнаступом ЗСУ. Про це сказав представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону, повідомляє РБК-Україна у четвер, 20 квітня.

За його словами, порівняно із зимовим періодом спостерігається зміна тактики ракетного терору, тому що перший етап провалився – енергетичний ракетний бліцкриг зазнав абсолютного фіаско.

“Витративши для себе критичну частину ракетного потенціалу, ворог не досяг бажаного результату. Так, сьогодні тактика змінюється, і ця умовна перерва застосовується для накопичення, тільки завдання будуть інші – це значною мірою не об’єкти енергетичної інфраструктури, а, наприклад, все, що стосується логістики, підготовки військових цілей у контексті спроб зірвати українські наступальні дії”, – розповів він.

Юсов нагадав, що росіяни такі спроби робили і раніше, на першому етапі повномасштабного вторгнення.

“Якщо ми говоримо про зимовий період, то заявлялися військові цілі, але цілями були саме мирні об’єкти, об’єкти цивільної та енергетичної інфраструктури. Сьогодні тактика буде іншою”, – наголосив він.

Водночас, на думку Юсова, відновити той потенціал за кількістю та якістю, який уже витрачений у період повномасштабного вторгнення, ворог не зможе, навіть якщо триматиме паузу до вересня, а “до вересня він тримати паузу не буде”.

Як відомо, останнім часом росіяни змінили тактику завдання ударів по Україні. Вони дедалі частіше використовують ракети С-300, як це було у Слов’янську, де загинули 15 мирних жителів.

Також ворог почав активно використовувати плануючі бомби, розкидаючи десятками щодня по всій лінії фронту розмежування з літаків.