У Чорному морі українські торгові судна знайшли новий маршрут в обхід блокади Росії

Первое судно класса Panamax успешно прошло по дополнительному коридору, разработанному министерством инфраструктуры Украины и "Госгидрографией"

12:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Чорному морі, Україна, судна, торгівля, маршрут, блокада, РФ, новини, порти, В Черном море, Украина, суда, торговля, маршрут, блокада, РФ, новости, порты,

Українські торгові судна знайшли новий маршрут у Чорному морі, який дозволяє їм ходити до українських портів в обхід блокади Росією акваторії. Про це повідомив співвласник порту «Трансінвестсервіс», зернового терміналу Neptune у порту «Південний» та буксирного оператора P&O Maritime Ukraine Андрій Ставніцер у Facebook.

– Прямо зараз із зернового терміналу Neptune в Південному обхідним маршрутом пройшов балкер MV Melia з дедвейтом – 76.225 mt та осадкою -12,85 м. Це – перше судно класу Panamax, яке успішно пройшло додатковим коридором, – зазначив бізнесмен.

З його слів, відкриття нових глибоководних шляхів стало можливим завдяки роботі міністерства інфраструктури України.

– Найближчим часом Державна установа «Держгідрографія» випустить офіційне повідомлення про те, що підтвердили глибини 15+ та порти можуть працювати у штатному режимі, – додав Ставніцер.

Новый маршрут торговых судов в Черном море. Фото: Facebook/Андрей СтавницерЯк повідомлялося раніше, Російська Федерація блокує судноплавство у Чорному та Азовському морях та Керченській протоці. У зв’язку з цим МЗС висловив протест проти рішення Росії про блокування частини акваторії Чорного та Азовського морів та Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань. Незабаром після цього стало відомо, що міністерство інфраструктури України розробляє безпечний морський коридор для суден у Чорному морі, оминаючи блокаду.