У Бухаресті буде окрема зустріч міністрів через блокування Угорщиною Комісії Україна-НАТО

17:40

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

НАТО, Украина, ВР, Рада, парламент, Альянс, сроки, НАТО, Україна, ВР, Рада, парламент, Альянс, терміни
Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО з 2017 року, тому в Бухаресті організована окрема зустріч міністрів закордонних справ НАТО і України.

Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Зокрема він заперечив інформацію у ЗМІ про зміну формату участі глави української дипломатії Дмитра Кулеби на заході НАТО в Бухаресті.

«З 2017 року Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна – НАТО вище рівня послів. Відповідно, глави МЗС наразі не можуть офіційно збиратися під парасолькою комісії. Аби формально подолати угорське вето, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг організовує в Бухаресті окрему зустріч міністрів закордонних справ НАТО та України», – пояснив речник МЗС.

Ніколенко підкреслив, що міністерська зустріч є повноцінною, але не у форматі Комісії Україна-НАТО. Він додав, що у такому ж форматі раніше зустрічалися і міністри оборони НАТО та України.

«Після того, як Угорщина зніме своє застереження, міністерські зустрічі можуть проходити і в рамках Комісії Україна – НАТО», – зауважив Ніколенко.

За словами речника, на зустрічі в Бухаресті Кулеба та його іноземні колеги обговорять подальшу військову допомогу Україні та відновлення української енергетичної інфраструктури. Також міністр проведе низку двосторонніх зустрічей.

Як повідомлялося, 29-30 листопада в Бухаресті проходитиме міністерська зустріч країн-членів НАТО на рівні глав зовнішньополітичних відомств. Огляд поточної ситуації на фронті в Україні, а також визначення найбільш ефективних шляхів для підтримки ЗСУ й українських цивільних громадян в умовах ракетного терору рф стануть одними з головних тем зустрічі.

Раніше ЗМІ повідомили, що Угорщина виступила проти участі Кулеби в офіційній сесії.