У Бучі росіяни вбили понад 1400 українців, – Зеленський

9:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що у місті Буча на Київщині російські окупанти вбили понад 1,4 тисяч українських громадян.

Про це глава держави повідомив у Telegram, пише УНІАН.

“Буча. 33 дні окупації. Понад 1,4 тис. смертей, з них 37 – дитячих. Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. 9 тис. російських воєнних злочинів. 365 днів, як це знову вільне українське місто. Символ звірств армії країни окупанта. Ніколи не пробачимо. Покараємо всіх винних”, – заявив глава держави.

Нагадаємо, з початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року росіяни увійшли до Київської області з території Білорусі. Там вони вдавались до нелюдських звірств: ґвалтували жінок та вбивали їхніх чоловіків. Є зафіксовані факти розстрілу мирних мешканців, катувань і зґвалтувань, а також мародерства. Крім того, окупанти зв’язували дітей та ґвалтували дівчаток. Згодом звіртсва росіян у місті стали називати “бучанською різнею”.

31 березня 2022 року Збройні сили України звільнили місто Буча від російської окупації. Місто перебувало в окупації 33 дні.