У бібліотеці ім. Марка Кропивницького відкрилася персональна виставка художника з Братської громади Віктора Хізниченка «Я тут живу»

12:39

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

Пропонуємо нашим читачам сайту матеріали з паперової газети “Вечірній Миколаїв” – номер від 28 серпня. Автор статті – Олена Івашко.

В передчутті Миру

У Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відкрилася персональна виставка талановитого художника з Братської громади Віктора Хізниченка «Я тут живу».

Віктор Володимирович працює в різних напрямках художньої творчості, але найбільшу перевагу надає живопису. За майже 40 років творчої діяльності створив понад 1000 живописних полотен – це пейзажі, натюрморти, тематичні картини та портрети. Під час повномасштабного вторгнення рф в Україну багато картин було передано до благодійних аукціонів для збору коштів на допомогу ЗСУ.

За високий професіоналізм та збереження української культури Віктор Хізниченко був нагороджений у 2019 році Почесною відзнакою управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА «Перлина Миколаївщини».

На живописних полотнах, які автор представив сьогодні, зображена переважно тема людського буття – повсякденні турботи, сільські пейзажі у різні пори року, звичайні люди та оточуючі предмети.

Головною темою персональної виставки «Я тут живу» є безмежна любов до рідного краю, захоплення його красою та шанування традицій батьківського дому. Найважливішою картиною свого творчого доробку, Віктор Володимирович вважає «портрет матері». Сам автор так коментує, звідки він бере натхнення. «Надихає все навколо, – старенька сільська хата, паркан біля неї, надихає природа, люди, квіти.Не всі вміють красиво та гарно говорити. Я з таких. Тому я більше стараюсь розмовляти не словами, а своїми фарбами. У нас чимало прекрасних краєвидів, і кожен з них по-своєму унікальний, однак треба, щоб він саме припав до душі. Тоді вже ходиш, як черв’ячок, гризеш себе, гризеш, аж поки не візьмеш полотно і не почнеш писати», – говорить Володимир Хізниченко. 

Художник народився 1957 року в с. Гордінешті Єдинецького району Молдови. Після закінчення школи навчався у Кишинівському технікумі прикладного мистецтва за спеціальністю «Малювання і народні промисли». Згодом переїхав до Миколаївської області в с. Новокостянтинівка (Братський район). Понад 25 років працював художником-оформлювачем. У 1982 році створив студію образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Джерельце». Паралельно здобував вищу освіту за спеціальністю «Станковий живопис і графіка».

Вже понад 40 років Віктор Хізниченко присвячує себе мистецтву. За цей час у творчому доробку художника не одна сотня робіт. Однак на цю виставку обрав десять з них, каже , – кожна про те, що для нього є дуже цінним. «Дуже символічні роботи, які сьогодні тут представлені напередодні Дня Незалежності України. І ми сьогодні бачимо, що краса України показана в цих живописних полотнах, адже стільки краси, стільки позитиву і усе це нам дуже важливо»,– стверджує керівниця Асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова, одна з ініціаторок і організаторок виставки.

Віктор Володимирович висловив слова глибокої вдячності пані Валентині за підготовку такого важливого для нього заходу. «Дякую від щирого серця за вашу клопітку роботу по організації моєї виставки,за чудову презентацію,за хвилини спілкування з колегами.Ви навіть не уявляєте,як це важливо для художника.Одна справа–просто малювати,а зовсім інша–відчувати,що твої картини викликають в когось позитивні емоції. Для мене виставка,яку ви організували,– це, як ковток свіжого повітря в такий нелегкий час. Спасибі Вам за все! Хочу побажати, щоб в житті у Вас все виходило з легкістю.Бажаю благополуччя і миру нам всім», – зазначив митець.

На виставку завітали друзі автора та митці, які прийшли підтримати художника та привітати його з відкриттям «персоналки». Квіти, обійми, щирі вітання і побажання подальших успіхів – усе це доповнювало загальну атмосферу заходу.Особливого святкового забарвлення надали виступи Евеліни Азадової та Мирослави Матвієнко – юних талановитих вихованок народного вокального колективу «Талант» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» (керівниця) Катерина Лелека.

…Особливою роботою у мистецтві художника стала картина «Тривожні передчуття», написана за два дні до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Саме у сюжеті цієї живописної роботи художник відобразив страх наближення жахливих подій. Втім нинішня виставка, кожна картина сповнена передчуттям Миру, передчуттям Перемоги!

Олена Івашко.

Фото автора.