У Баштанці тариф водоканалу збільшили на 47%

9:46

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Николаевцы жалуются, вода, водоканал, Николаев, Николаевводоканал, фосфаты, сине-зеленые водоросли, новости, Сенкевич, фильтр, коммунальные услуги, водоснабжение

У Баштанці Миколаївської області тариф на водопостачання та водовідведення збільшили на 47%. До кінця воєнного стану 70% від суми підвищення за абонентів сплачуватимуть з міського бюджету.

Про це кореспондентам Суспільного розповів Баштанський міський голова Олександр Береговий.

За його словами, новий тариф на послуги КП “Міськводоканал” є обґрунтованим.

“Громада велика, велика територія для обслуговування, дуже багато збільшилось в ціні. Майже два роки тому останній раз збільшували тариф на воду та водовідведення. Тому тариф є сто відсотків обгрунтований. Але ми розуміємо, що триває війна і поки триває війна міська рада буде компенсувати людям цей тариф. Хай не в повному обсязі, але 70 відсотків будемо компенсувати і плюс ще два місяці після закінчення війни”, — розповів Олександр Береговий.

Директор КП “Міськводоканал” Артем Синько розказав, що загальна протяжність водопроводу, який обслуговує підприємство, становить 330 кілометрів. Труби були прокладені близько шістдесяти років тому, їх досі не замінювали.

Із першого серпня 2023 року у Баштанці введені нові тарифи. Вартість одного кубометра води для споживачів збільшилась з 42,9 гривень до 58,2 гривень, водовідведення — з 16,44 гривень до 28,8 гривень. Таким чином вартість водопостачання та водовідведення з 59,34 гривень підвищилась до 87 гривень. Водночас, говорить директор водоканалу, депутати міськради прийняли Програму відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення.

“Для населення становить водопостачання сума 48 гривень, була 43,9 гривень тобто підвищилась на 5 гривень і водовідведення становило 16,44, зараз буде 20 гривень. Тобто, загалом сума зросла в тарифі для населення на 9 гривень. В середньому це 15 відсотків водопостачання та водовідведення. Загальна сума становить 68 гривень для населення”, — пояснив Артем Синько.

Зі свого боку, Миколаївська ОВА рекомендувала Баштанській міськраді призупинити рішення щодо підвищення тарифів та часткове відшкодування з місцевого бюджету.

Втім, наразі у Баштанці діють підвищені тарифи на водопостачання та водовідведення.