У 90% визволених з полону українців діагностована анорексія, – офіс омбудсмена

11:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

“90% усіх полонених, які повернулися, мають шалену втрату ваги, з них просто знущалися, били. Можна багато жахливих речей говорити, але елементарно – їх не годували, чи годували водою. Це жах. 90% усіх військовополонених страждають на анорексію – це ненормально і є порушенням усіх прав”, – розповів очільник Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Роман Романюк.

Романюк констатував, що переговори щодо обміну йдуть дуже складно: “Був період – майже більша половина літа, – коли не було жодних обмінів, тому що та сторона категорично відмовляється від будь-яких обмінів і процесів. Саме завдяки, скажу відверто, великому старанню особисто Президента Зеленського цей обмін 215 осіб відбувся”.

Керівник Секретаріату омбудсмена також зазначив, що у зв’язку з контрнаступом ЗСУ обмінний фонд збільшився на тисячі осіб: “Збройні сили вели активні наступальні операції: Ізюм, Лиман, Балаклія. Зрозуміло, що велику кількість знищили, але теж багато захопили в полон. росіяни здаються, бродячи по полях три-п’ять діб і не розуміючи, хто вони і що вони”.