У 84,7% деокупованих населених пунктах Миколаївщини відновлено світло — Миколаївобленерго

9:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

НКРЭКУ, новости, тарифы, электроэнергия, комиссия, цены, Украина

АТ “Миколаївобленерго” з початку листопада відновило живлення вже у 72 з 85 деокупованих міст та сіл Миколаївщини, що становить майже 84,7% споживачів, які виживали під обстрілами без електрики понад 8 (!) місяців. Відновлення продовжується до повного відновлення всіх споживачів.

Про це повідомляє пресслужба “Миколаївобленерго”.

З другої декади листопада АТ “Миколаївобленерго”, за 2,5 місяці відновило живлення 72 населених пунктів на деокупованих територіях, що складає 84,7% від 85 повністю знеструмлених міст та сіл Миколаївщини. Про це повідомив В.о. Генерального директора “Миколаївобленерго” Вадим Данилків.

За його словами це 26,200 осель та понад 2,100 споживачів юридичних осіб. Як зазначив Данилків продовжується активна робота 24\7 з відновлення електрики бригадами підприємства тім 13 населеним пунктам, що залишаються без електрики.

Електропостачання відновлено до Снігурівки та села Снігурівської громади, Калинівки, Новософіївки, Тернівки, Суворого, Світлої Дачі, Великопілля, Гречанівки, Новопетрівки, Баратівки, Прибузького, Галицинівки, Українки, Степового та Васильківа. Минулого тижня були заживлені також Горохівське, Садове, Євгенівка, Павлівка, Павло-Мар’янівка та Новопавлівське

В Миколаївобленерго зазначають, що робота ускладнюється значними площами замінованих деокупованих територій. Фахівці підприємства мають змогу приступати до ремонтних робіт тільки після розмінування підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

З першого дня звільнення наших населених пунктів з-під окупації енергетики одразу ж вирушили на огляд енергетичного обладнання та мереж, аби оцінити масштаби руйнувань. Оцінки фахівців щодо строків та обсягів були невтішними — пошкоджено було маже 80% ліній електропередач та майже 100% трансформаторних підстанцій. Значна частина трансформаторів (десятки одиниць) не підлягають ремонту — замінюємо на нові. Проте це не стало на заваді — і ми одразу ж приступили до відновлення. Єдине, що може гальмувати наші бригади — то дефіцит робочих рук, матеріалів, техніки. Також напряму залежимо від вибухотехніків, адже працювати можемо лише на територіях, що вже були оглянуті та розміновані. Попри всі перепони, наші хлопці, а також колеги з ПАТ “Черкасиобленерго”, “Львівобленерго”, “Прикарпаттяобленерго”, АТ “Хмельницькобленерго” ВАТ “Тернопільобленерго”, що відгукнулися на наше прохання та приїхали на підмогу Миколаївщині у відновленні електропостачання деокупованих сіл, в буквальному сенсі днюють і ночують там, аби не витрачати зайвий час на дорогу та більше встигнути зробити. І ми вдячні як колегам, так і нашим співробітникам за самовідданість та працю 24\7“, — так емоційно коментує процес відновлення Вадим Данилків.

Проте головне в миколаївських енергетиків — не емоції, а виконання чітко розробленого плану, алгоритмів які були розроблені відразу після деокупації територій. При цьому керівник “Миколаївобленерго” відзначає значну допомогу місцевих мешканців, які допомагали та з харчуванням, і з ночівлею, і навіть в деяких роботах, де не вимагаються спеціальні допуски.