Тисячі людей можуть померти від голоду через Росію, – Борель

9:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

хлеб зерно

Росія заблокувала в Україні 20 млн тонн зерна. Якщо не вирішити цю проблему в близькому майбутньому, тисячі людей у всьому світі помруть від голоду.

Про це повідомив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, передає OBOZREVATEL з посиланням на FREEДОМ.

Він зазначив, що дії Росії є єдиною причиною загрози глобального голоду.

“Ми маємо боротись з тією історією, що нібито голод є наслідком європейських санкцій. Неймовірна брехня! Це не має нічого спільного з санкціями, це тому, що Росія блокує експорт продовольства з України”, – сказав він.

Боррель підкреслив: наразі 100 кораблів у Чорному морі, на бортах яких перебуває понад 2 млн тонн зерна, очікують проходження контролю.

“Ми маємо, у тому числі за допомогою генсека ООН, зробити все, щоб процедура проходила швидше. В іншому випадку може бути надто пізно для людей, які помруть від голоду. 20 млн тонн зерна заблоковано в Україні росіянами. Це означає, що тисячі людей помруть”, – зазначив верховний представник ЄС із закордонних справ.

Водночас, Росія висловила незадоволеність в ООН угодою про експорт зерна з Чорного моря і готова відмовитися від її продовження. Агресор погрожує анулювати угоду вже у листопаді, якщо не буде виконано його вимоги.

“Якщо ми побачимо, що на російській стороні угоди нічого не відбувається – експорт російського зерна та добрив – вибачте, нам доведеться подивитися на це по-іншому”, – сказав посол РФ при ООН у Женеві Геннадій Гатілов. Він також запевнив: росіяни нібито не проти постачання зерна, проте ця угода “має бути рівноправною, справедливою і справедливо виконуватись усіма сторонами”.