Ця витинанка – як душа народу

22:58

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

15 листопада у Центральній бібліотекці ім. Марка Кропивницького відкрилась виставка «Дерево життя». Її авторка – Олена Маркитан, відома миколаївська майстриня, викладачка вищої категорії Дитячої художньої школи м. Миколаєва, методистка, завідувачка відділу малюнка. В експозиції – сім витинанок і три авторські ляльки майстрині.

Як зазначила голова Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова, для персональної виставки пані Олена підготувала роботи, виготовлені під час війни.

– Це філігранні напівпрозорі площини витинанок із зображенням Всесвітнього дерева життя та Янголів – символів Миру. Глибокий філософський зміст втілено в образах унікальних авторських ляльок ‒ Берегинь України, – розповіла Валентина.

Двометрові витинанки… «Дерево життя» містить в собі зображення квітів, рослин, птахів – вони наче нагадують про те, що Україна живе попри всі страшні події, попри війну. Ці витинанки оберігають нас і надихають на нове життя, зміцнюють віру в майбутнє.

Згадайте: раніше наші предки витинанками прикрашали свої домівки, захищаючи їх від негативу і зла. Також і берегині-ляльки  несуть в собі почуття надії та віри в щасливий завтрашній день.

– Однією з думок, коли я створювала свої роботи, було показати, продемонструвати, що ми – українці, показати те чудове духовне  багатство, яким володіє наш народ, нагадати про духовний потенціал наших предків, – відзначила Олена Маркитан.

Треба нагадати миколаївцям, що ця виставка – третя з творчого проекту «Берегині України», учасницями якого стають миколаївські мисткині.

Мета кожної з цих виставок – ознайомити глядачів з творчістю жінок прифронтового Міста Героїв – Миколаєва.

По завершенні церемонії відкриття усі охочі мали можливість стати учасниками майстер-класу від Олени Маркитан. Пані Олена показала, як можна виготовити маленького янгола у стилі витинанки.

Співробітники бібліотеки, які готують завжди дуже цікаві презентації виставок, на цей раз нагадали гостям чудовий вірш від української поетеси Наталі Мазур, присвячений витинанці. Написаний ще 2013 року, він нібито був складений про творчість нашої Олени Маркитан.

На крилах мрії – дерево життя

І квітка щастя на його вершині.

Закоханості світле почуття

Я відчуваю в пісні журавлиній…

Небесний дар – творити диво це!

Ця витинанка – як душа народу.

В мініатюрі диво-деревце

Несе душі і серцю насолоду.

Виставку можна побачити до кінця листопада.

Наталія Христова.

 

 

На фото: заступниця директора бібліотеки Любов Варюхина, Олена Маркитан, Валентина Кривцова.