Це цікаво: Яка пенсія у Данії⁉️

15:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Данська пенсійна система вважається однією з найкращих у світі, і це не просто так. У цій країні літні люди можуть насолоджуватися безбідним життям, навіть якщо в молодості їхні доходи були невисокими або якщо вони взагалі не працювали.

Податки в Данії високі, але кожен вкладає свої кошти в упевненість у майбутньому: пенсії тут гідні, медичне обслуговування державне, а освіта доступна.

Пенсіонери в Данії отримують пенсії з двох основних джерел: від держави та з пенсійних фондів. При цьому в державній системі справедливо враховується не тільки рівень доходу в молодості, а й кількість відпрацьованих років.

Важливо зазначити, що турбота про літніх людей у Данії виходить далеко за рамки фінансової допомоги. Старіюче населення стало національним пріоритетом, і влада країни активно працює над створенням комфортного середовища для старших громадян. Будуються спеціальні житлові комплекси та центри для літніх, а також надається різноманітна соціальна підтримка.

☝️Незважаючи на всі переваги, деякі данські пенсіонери стикаються з труднощами, зокрема з високими витратами на проживання. Ось чому багато хто з них змушений шукати альтернативні способи розваги та відпочинку, наприклад, віддаючи перевагу подорожам за кордоном.

Пенсійний вік у Данії коливається від 65 до 67 років, залежно від дати народження. Крім того, щороку цей вік збільшується на півроку.

Середня пенсія в Данії, включно з державними та трудовими пенсіями, становить близько 18 тисяч данських крон, що приблизно дорівнює 2400 євро. Після вирахування податків в розпорядженні пенсіонера залишається приблизно 13,5 тисяч крон або 1800 євро.