Миколаїв прагне стати прозорим, підзвітним та ефективним містом. За ініціативи міського голови Олександра Сєнкевича спільно з Антикорупційною ініціативою ЄС міська рада продовжує працювати над трансформацією найбільших комунальних підприємств, серед яких «Миколаївводоканал». Цей процес не швидкий, але дуже важливий для кожного миколаївця. Його результатом є краща робота підприємства та підвищення якості послуг для містян.
У березні закінчилася Оцінка доброчесності підприємства міжнародною компанією Deloitte, що передбачала аналіз 87 індикаторів у 9 ключових сферах діяльності та надання відповідних рекомендацій. Після їх опрацювання визначено перелік пріоритетних заходів, які будуть впроваджені протягом наступних семи місяців.
Відповідне розпорядження про їх реалізацію підписав міський голова Олександр Сєнкевич.
План першочергових заходів передбачає виконання рекомендацій у 9 ключових напрямках:
- Впровадити елементи корпоративного врядування.
- Відновити функцію зовнішнього аудиту.
- Запровадити функцію внутрішнього аудиту.
- Здійснювати закупівлі згідно з оновленими закупівельними політиками.
- Удосконалити процеси на підприємстві.
- Удосконалити систему управління наданням додаткових послуг.
- Налагодити порядок звітування фінансової та нефінансової інформації.
- Вдосконалити політику управління комунального майна.
Чому це важливо?
Нестача чистої води у місті – болюча тема для кожного миколаївця. Над стабілізацією водопостачання міська влада працює вже другий рік і наразі вдалося забезпечити мережу технічною водою. «Миколаївводоканал» отримує гроші з місцевого бюджету на закриття фінансових витрат виробничої діяльності підприємства. Важливо, щоб ці кошти – податки миколаївців – були використані підприємством максимально ефективно.