Трагедія Каховської ГЕС – інсайд від жителів окупованих територій

14:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

▪️Жителі окупованої Нової Каховки підтверджують інформацію про те, що росіяни заклали вибухівку перед тим як підірвати дамбу. Ніхто з місцевих не чув прильоту. Глухий звук йшов з-під землі.

▪️Можливо, окупанти хотіли часткового руйнування ГЕС, щоб спробувати налякати ЗСУ, але не розрахували кількості вибухівки. Результат усі побачили.

▪️Через велику кількість вибухівки піднялася хвиля, яка вдарила по електростанції – і саме вона спричинила наймасштабніші руйнування.

▪️Ймовірно, окупанти самі не очікували таких наслідів руйнувань. Одразу після вибуху ворог вимкнув зв’язок – місцевий провайдер перестав працювати.

▪️Близько третьої години ночі росіяни зрозуміли, що накоїли, і почали евакуювати своїх, не попередивши цивільних. Усі смерті на їх совісті.

▪️Коли ситуація вийшла з-під контролю і було зрозуміло, що ГЕС вже не врятувати, росіяни почали поширювати чутки про водолазів ЗСУ, які підірвали електростанції, про прильот ракети та іншу дезінформацію.

▪️Окупанти могли врятувати цивільних, розпочавши евакуацію якщо не вночі, то з 6-7 години ранку.

▪️За непідтвердженими даними, під час вибуху на ГЕС загинуло 20-30 виконавців цього наказу. Інформація уточнюється.

▪️Росіяни розуміють і знають, хто насправді винен в руйнуванні ГЕС. Їм не шкода мирних мешканців. Чекаємо на знімки супутників, які можуть довести провину у свідомому знищенні ГЕС.