Ті, що змінюватимуть майбутнє: мер Олександр Сєнкевич нагородив переможців інтелектуальних змагань

18:06

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Наприкінці травня у Миколаєві урочисто привітали учнів загальноосвітніх закладів, які стали переможцями інтелектуальних змагань. Так, мер Олександр Сєнкевич вручив сертифікати на стипендію Миколаївського міського голови та Миколаївської міської ради переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, міжнародних інтелектуальних конкурсів.

Свою вітальну промову мер розпочав із хвилини мовчання та слів вдячності нашим захисникам і захисницям, зазначивши, що лише завдяки тому, що вони самовіддано стоять на захисті нашого спокою, ми можемо збиратися на подібні заходи під час війни.

“Історію і цивілізацію рухають ті люди, які щось створюють і вигадують. Люди, які постійно цікавляться, вчаться. Ви повинні стати такими людьми. Можливо, ваше ім’я буде вписано в історію людства як того, хто щось змінив і створив. А можливо – ні. Але це не означає, що ви маєте зупинятися на досягнутому. Тому ми з вами зібралися тут, щоб відзначити тих, хто у майбутньому буде рухати колесо цивілізації. Всі ви великі молодці! Не зупиняйтеся на досягнутому, рухайтеся лише вперед, ставайте кращими, розвивайтеся. Натхнення вам та успіхів у навчанні”, – привітав присутніх міський голова.

Окремо Олександр Сєнкевич подякував батькам та вчителям талановитої молоді. Та наголосив, що вчителі, які підготували переможців, отримають премію до Дня вчителя.

Цьогоріч в інтелектуальних змаганнях взяли участь понад 1000 учнів з Миколаєва. Перемогу у ІІІ (обласному) та IV етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів вибороли 149 учнів, у ІІ (обласному) та ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії Наук України – 50 учнів, у Міжнародних мовно-літературних конкурсах – 6 учнів.

За результатами змагань першість на IV етапі учнівських олімпіад вибороли Олександра Купрьохіна, учениця 9 класу Миколаївського ліцею №19 з історії, Єгор Рослик, учень 11 класу Миколаївського ліцею № 38 ім. В. Д. Чайки з української мови, Вадим Харченко, учень 11 класу Миколаївського ліцею ім. М. Александрова. Вадим представлятиме Миколаїв на Міжнародній олімпіаді з астрономії в Бразилії. Випускник Миколаївського ліцею № 38 ім. В. Д. Чайки Павло Проценко увійшов до збірної України з математики.

За вагомий внесок у формування інтелектуальної еліти України подячним листом Миколаївського міського голови відзначили й педагогічні колективи закладів, які підготували переможців та їх керівників. Це Миколаївський ліцей №38 ім. В. Д. Чайки – 17 перемог, ліцей імені професора М. Александрова – 15 перемог, ліцей № 2 – 11 перемог, ліцей № 22 – 5 перемог, ліцей імені Миколи Аркаса – 7 перемог, ліцей № 19 – 5 перемог, по два переможця підготували ліцей № 41 та № 42, у ліцеях № 3, 8, 40, 51, 55, 58, імені Олега Ольжича, гімназіях № 11, 15, 20, 48, 64 по одному переможцю.

Зазначимо, що стипендію Миколаївського міського голови запровадили у 2008 році з метою заохочення обдарованої та талановитої молоді. За 16 років стипендію отримали понад 500 юних миколаївців.

Вітаємо та пишаємося нашою талановитою молоддю та вдячні їхнім вчителям!