Термінові та довгострокові проєкти. Як Данія допомагатиме у відбудові Миколаївщини

16:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївська обласна військова адміністрація з урядом Данії станом на 10 березня обговорили питання щодо реалізації термінових, середньострокових та довгострокових проєктів. Для надання екстреної допомоги регіону в данців є приблизно 6,5 мільйонів євро.

Про це в телемарафоні “Єдині новини” розповів начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім

Сьомого березня з робочим візитом Миколаїв відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен.

“У них є приблизно 6,5 млн євро не екстрену допомогу, на закупівлю товарів, що потрібні регіону. Пан посол зустрівся і зі мною, і з Миколаївським міським головою Олександром Сєнкевичем, і з головою Миколаївської обласної ради Ганною Замазєєвою для того, щоб з’ясувати проблематику в цілому й окремо”, — каже начальник ОВА.

За словами Віталія Кіма, міська та обласна влада обговорили з послом майбутні проєкти. Зокрема, йдеться про закупівлю транспорту для Миколаєва, сполучення з містом, а також з населеними пунктами – Снігурівка, Зелений Гай та Первомайське.

“Довгострокові проєкти – це створення робочих місць, які можуть за допомогою Данії тут з’явитися. Середньострокові – це відновлення регіону, соціальної та критичної інфраструктури, термінові – це надання зараз допомоги у вигляді матеріалів, труб, техніки тощо, аби відразу допомагати”, — говорить Віталій Кім.

У довгострокових проєктів, зі слів Віталія Кіма, спектр широкий – від сільського господарства до ремонту кораблів.

“Європейці працюють так: якщо тут з’являється їхнє маленьке підприємство, і вони бачать, що місцева влада та держава опікується і допомагає працювати інвесторам, то вони далі розгортаються і відкривають ще. Тобто завдання, чесно кажу, створити будь-яке підприємство, яке дасть робочі місця від датчан”, — розповів очільник ОВА.