Театр обіцяє зустріти глядачів у новому сезоні на великій сцені

14:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївському академічному художньому драматичному театрі прикладуть максимум зусиль для зустрічі з глядачами у новому сезоні на великій сцені. Про це СВІДОК.info розповів директор – художній керівник театру Артем Свистун.

1 червня тут відкрився літній театральний сезон. Влітку розпочнуться реставраційні відновлювальні роботи наслідків, які театр отримав в минулому році під час бомбардування міста ворожими ракетами.

Також відбудеться відновлення внутрішнього дворику, літнього майданчику, куди миколаївці свого часу із задоволенням приходили на концерти просто неба за участі артистів філармонії і театру. Але літній сезон не скасовано, він буде продовжуватися в театральному салоні.

«Відновлення театру – це глобальна проблема. Наприклад, котельні – вони фактично вийшли з ладу, і ми шукаємо або донорів, або грантодавців, які нададуть можливість поновити наші котли. Зараз іде пошук грантових проектів щодо відновлення внутрішнього залу, який був пошкоджений після вибуху 22 вересня.  Робота ведеться щодо ремонту основної сцени, туалетних кімнат, які також постраждали внаслідок обстрілу», – сказав Артем Свистун.

Складність відновлення полягає в тому, що немає достатнього фінансування для проведення робіт, тому що будівля театру є пам’яткою архітектури – потрібні реставраційні роботи та додаткові погодження.

Фактично велика сцена театру не працювала з 23 лютого 2022 року і до 10 березня цього року. Колектив пристосувався до роботи в нових умовах, без глядацького залу. Новий формат дає можливість глядачу поринути за лаштунки сцени, в театрі працює «Сцена в укритті», “сцена на сцені”… “Тобто театр не припиняв свою роботу. Це головне, це виклик часу, який показує, що творче життя незламне, воно продовжується», – вважає директор.