Тариф на тепло залишається на рівні минулорічного, – роз’яснення ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”

9:46

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

без отопления остались, Николаев, ТЭЦ, отопление, ремонт, Николаевоблтеплоэнерго, котельные, отключение, свет, Николаевоблэнерго,

Днями виконавчий комітет Миколаївської міської ради ухвалив рішення щодо встановлення тарифу на тепло. Окремі ЗМІ, підхопивши новину, написали, що цьогоріч містянам доведеться платити удвічі більше. Відтак інформація не відповідає дійсності.

Тариф справді ухвалено, однак, цього опалювального сезону містяни платитимуть так само, як і минулоріч.

Оскільки Законом України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» від 29.07.2022 накладено мораторій на підвищення, у тому числі, тарифу на тепло в період воєнного стану в країні.

Це означає, що для споживачів ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» тариф на послугу з постачання теплової енергії для населення залишиться на рівні минулорічного, а саме – 1999,08 грн/Гкал (з ПДВ). При цьому, плата за абонентське обслуговування складатиме:

33, 74 грн/міс – у розрахунку на одного абонента за наявності комерційного приладу обліку, з врахуванням внесків на обслуговування та заміну приладів обліку;

23, 21 грн/міс – у розрахунку на одного абонента за відсутності вузла комерційного обліку, без врахування внесків на обслуговування та заміну приладів обліку.

При цьому, економічно обґрунтовані суми, які й були ухвалені, складають:

умовно-змінна частина – 1456,82 грн/Гкал (без ПДВ);

умовно-постійна частина – 106 163,81 грн./(Гкал/год) (без ПДВ);

в одноставковому вираженні – 2370,33 грн/Гкал (без ПДВ).

Прийняття тарифів виконкомом необхідне для відшкодування різниці підприємству з державного бюджету, адже наразі цей розрив практично удвічі збитковіший для теплопостачальника.

Нагадаємо, статус внутрішньо переміщеної особи не звільняє від сплати за тепло: https://cutt.ly/0NzAJUp

Поради як зменшити тепловтрати в квартирі за лінком: https://cutt.ly/6BgH3cZ