Ексклюзів від “ВН”. Святий Миколай та Ахілл: на Одеському головпоштамті презентували ще дві поштові марки, “народжені” війною

15:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У п’ятницю, 5 серпня, на Одеському головпоштамті відбувся міжрегіональний захід “Одеса та Миколаїв разом!”. Центром події стало погашення марок та тематичних конвертів “Святий Миколай захищає Миколаїв” (художник Юрій Журавель)  та “Нова історія Європи. Острів Зміїний – храм Ахілла” (художник Володимир Ленський та одеська галерея “UA Art as Resistance”).

–  Сьогодні, коли вся Україна переживає трагічні дні війни, Південна Пальміра перебуває у відносній безпеці. Лише періодичні завивання сирен, обстріли курортної зони, протитанкові “їжаки” на дорогах і загальна напруга на обличчях говорить про те, що лише в 160-170 км йде страшна, жорстока війна. Атмосфера літньої Одеси незрівнянна зі ситуацією в сусідньому Миколаєві. Там щодня, і особливо вночі, рвуться снаряди та ракети, сильно зруйнована інфраструктура, університети, лікарні, школи, дитячі садки та житлові будинки. Чотири місяці в місті немає питної води, кількість загиблих мирних жителів обчислюється сотнями, а тих, хто втік від обстрілів, – сотнями тисяч…


Під безперервним градом бомб і ракет місто захищається, живе, працює, робить все можливе і часом неможливе, сприяючи бійцям ЗСУ, які стали на захист чорноморського узбережжя України, рідного міста та Одеси, тримає зв’язок із окупованим Херсоном, – з такими словами звернулась до присутніх організатор заходу “Одеса та Миколаїв разом!”, голова громадської організації “Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області” Тетяна Чичкалюк.

Проект “Одеса та Миколаїв разом!” є однією з форм інформаційної війни, він ініційований у Ротарі Клуб  «Миколаїв» за сприяння обласних дирекцій Укрпошти Миколаєва (директор Єгор Косоруков) та Одеси (директор Сергій Дрозд). Ідея народилася під час роботи над антивоєнними картинами, присвяченими захисту Миколаєва та звільненню острова Зміїний від рашистських військ. Картини стали основою для створення марок та тематичних конвертів у волонтерському проекті допомоги фронтовим територіям.

В Україні вже створено декілька марок воєнної тематики, які користуються шаленою популярністю. Серед них “Российский военный корабль, иди на *** “, “Добрый вечер, мы из Украины”, «Ассоль уже не та…». Тепер до них долучаться іще дві. Малюнок зі святим Миколаєм, який спиною прикриває від снарядів мешканців міста свого імені, вже давно знайомий користувачам телеграм-каналів. Що стосується зображення на марці “Острова Зміїного – храма Ахілла” – його в Україні таким чином першими побачили одесити.

У церемонії гасіння марок із лімітованих колекцій взяли участь організатори проекту – представники Rotary Клубів Одеси та Миколаєва, артисти Одеської філармонії, Миколаївська та Одеська дирекції Укрпошти, Всесвітній клуб одеситів, Клуб карикатуристів Одеси, Творчий простір «Діалоги», а також  представники громадських та волонтерських організацій Одеси та Миколаєва, представники міських та обласних структур, діячі культури та мистецтв.

В залі Одеського головпоштамту також було розгорнуто Міжнародну виставку карикатур “Російський військовий корабель, йди на *** ” – малюнки зроблені художниками Ізраїлю, Румунії, України, Іспанії, Польщі та інших країн. У сатиричній формі вони зобразили хижу суть російських вояк.

Поряд розмістилися фотороботи, зроблені на острові Зміїний (автор – Микола Нікітін), та пейзажі його дружини Галини Лекаревої-Нікітіної (культурний простір “Діалоги” @dialogi.od), які стосуються й інших місць Чорноморського узбережжя, зокрема, Очакова. А також серія антивоєнних картин від Ярослава Войцеховського.

“Святий Миколай захищає Миколаїв”  та “Нова історія Європи. Острів Зміїний – храм Ахілла” є лімітованими приватними марками. Ви не знайдете їх у продажу у відділеннях Укрпошти. Марка з конвертом коштують 300 грн. Окремий подарунковий лист із марками –  1500 грн.

“Купуючи марки, ви не тільки збираєте історію своєї країни, але й вносите свій вклад в її перемогу. Зібрані кошти будуть направлені на закупівлю медичного обладнання для Миколаєва. В ході реалізації проекту вже було придбано електрокардіографи, дефібрилятори, інші необхідні медичні прилади та ліки для прифронтового госпіталю у Миколаєві, значною мірою забезпечується транспортування до Миколаєва  гуманітарних вантажів”, – розповіли організатори художньо-інформаційного фронту.

–  Конверти з тематичними марками  мають вирушити Україною та всім світом, демонструючи готовність українського народу та ЗСУ до перемоги над російськими окупантами, – кажуть ротарійці України. – Ми сподіваємось, що експонати цих виставок стануть основою створення масштабної експозиції для її подальшої демонстрації в європейських країнах. Переговори про це вже розпочалися. Отримано запрошення щодо організації виставки Міжнародного конкурсу “Російський військовий корабель, йди на ***” у Раді Європи у Страсбурзі.

Ексклюзивно з Одеси. Наталія Христова, Олена Кураса.

На фото: Тетяна Чичкалюк приймає участь у погашенні марок. Художник Володимир Ленський та його Ахілл.