Світовий банк оцінює втрати України від російської агресії в 750 мільярдів доларів

10:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Українці можуть залишитись без зарплат та пенсій, якщо Євросоюз зупинить фінансування України в рамках обіцяних 9 мільярдів євро.

Таку заяву в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine зробив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він уточнив, що допомога Україні потрібна вже зараз:

“Нам це потрібно для того, щоб наша фінансова система вижила. Чи стане це кредитом чи грантом, менш важливо. Ми вже вичерпали всі можливості економії. Сьогодні оборонний бюджет становить 60 відсотків наших державних видатків, і ми використовуємо фінансову допомогу наших партнерів значною мірою. для соціальних потреб людей та для реконструкції. Будь-яка затримка тут може мати жахливі наслідки”

За його словами, більша частина фінансової допомоги йде на соціальні потреби і будь-яка затримка може спричинити жахливі наслідки.

“У липні Світовий банк оцінив наші втрати від російської агресії в 350 мільярдів доларів. На сьогоднішній день це стало понад 750 мільярдів. Деякі наші найбільші промислові підприємства зруйновані – досить згадати металургійний завод “Азовсталь” у Маріуполі. Водночас у країнах-партнерах заморожені російські активи на суму $300-500 млрд. Ми повинні розробити механізм конфіскації російських активів, а потім інвестувати виручені кошти у відновлення України, який спочатку буде націлений на Росію, але пізніше може стати наріжним каменем майбутньої глобальної системи безпеки. диктатор повинен знати, що він несе відповідальність за агресію своїм станом”, – уточнив Шмигаль плани щодо конфіскації російських активів.