«Суспільне» 20 травня розпочне консультації з Європейською мовною спілкою щодо «Євробачення-2023» в Україні

17:17

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Евровидение 2020, Eurovision, отмена Евровидения, коронавирус

Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) 20 травня розпочне процедуру переговорів з Європейською мовною спілкою щодо проведення Міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2023» в Україні.

«Перед нами стоїть виклик – проведення «Євробачення-2023» в Україні. Якщо раніше в інших країнах це було питання інфраструктури та фінансів, то у нас, безумовно, це ще й безпековий фактор. У п’ятницю ми розпочинаємо консультації з Європейською мовною спілкою та розпочинаємо процедури перемовин щодо проведення «Євробачення-2023», — сказав голова правління НСТУ Микола Чернотицький на брифінгу в медіацентрі «Україна» у вівторок удень.

Також під час заходу голова делегації України на «Євробаченні-2022» Оксана Скибінська передала Чернотицькому офіційну документацію щодо проведення «Євробачення-2023», яку отримала в Турині.

Крім того, голова правління НСТУ заявив, що і мовник і влада роблять усе можливе, аби «Євробачення-2023» відбулося саме в Україні.

«Водночас фактор безпеки є важливим, і остаточне рішення ухвалюватиметься разом із Європейською мовною спілкою. Я вже впевнений, що це будуть тяжкі переговори», — заявив він.

Як повідомлялося, український гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania переміг у Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2022» у Турині (Італія). Отже, Україна отримала право приймати у себе конкурс наступного року.