Статті з паперової “Вечорки”: Подарунки містянам від містян

12:00

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

Благодійність

В обласному художньому музеї імені В.В. Верещагіна відбувся дуже цікавий захід – брифінг «Подарунки музею у 2025 році». В ньому взяли участь відомі художники, депутати, скульптори, колекціонери, зокрема, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, голова постійної комісії облради Євген Горбуров, Віктор Макушин, Леонід Ященко, Олександр Хаєцький, Владимир Платонов, журналісти, представники громадськості.

Директор художнього музею Сергій Миколайович Росляков підкреслив, що події такого масштабу в художньому музеї не відбувалося 43 роки, з того часу, як він працює в музеї. А факт, дійсно, заслуговує на увагу, бо відомі люди  передали до музейної колекції шедеври з власних колекцій.

За перші три місяці поточного року обласний художній музей ім. В. В. Верещагіна отримав у подарунок від городян більше ста предметів. Серед них твори скульптури, живопису, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва. Так, родина Макушиних подарувала музею живописні та скульптурні твори народного художника України Юрія Макушина. Важливим надходженням є погруддя видатних городян: міського голови Володимира Чайки, журналіста Юрія Агеєва, лікаря-хірурга Володимира Відяпіна.

Донька поета Леоніда Вишеславського, який народився у Миколаєві, – художниця Ірина Макарова-Вишеславська – за сприяння Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня передала до музею мініатюрний різьблений барельєф на кістці роботи скульптора В’ячеслава Гаріна, який народився у Миколаєві, згодом жив та творив у Франції.

Голова постійної комісії з питань науки і освіти, новації, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності Миколаївської облради Євген Горбуров подарував музею роботу одного із лідерів Миколаївського товариства художників 60-х років ХХ ст. Володимира Зізди.

Миколаївський художник Леонід Ященко передав музею свою роботу «Кашперівська церква».Колекціонер Володимир Платонов передав понад 30 ранніх робіт відомих миколаївських художників, серед яких особливо цінними музейники вважають автопортрет Володимира Зізди, ранні ескізні роботи Володимира Бахтова та ранні акварелі Віктора Семерньова.

Представлені були і витинанки та вироби з таврійським розписом Любові Запісочної, колишньої співробітниці музеюім.В.Верещагіна.

Кандидат історичних наук, доцент НУК імені адмірала Макарова Олександр  Хаєцький подарував 82 вироби здебільшого українських порцелянових заводів: Київського експериментального кераміко-художнього заводу, Полонського заводу художньої кераміки, Городницького, Баранівського та Коростецького фарфорових заводів та ін. Серед них фарфорові штофи («Козаки», «Футболіст», «Хатинка» та інші), статуетки («Вишивальниці», «Богдан Хмельницький», «Тарас Шевченко»).

«Щедрість душі, любов і доброта – саме так можна було б назвати захід дарування творів живопису, графіки, виробів з порцеляни, а також бюстів відомих людей Миколаївщини. І хоч тривало це недовго в часі, але значення і важливість таких щедрих подарунків переоцінити важко, – зазначила відома миколаївська журналістка Тетяна Даниленко. – Високо оцінив цей щедрий дар земляків голова облради Антон Табунщик. Щирі слова вдячності благодійникам висловив і голова обласної організації Спілки художників України Дмитро Артим.У такий нелегкий час воєнних випробувань, руйнації рашистами міст і сіл, вбивства мирного населення дарунки щедрих сердець приємно вражають, доводять ще раз- такий народ неможливо перемогти, знищити.Щира вдячність усім причетним до сьогоднішнього дійства».

На брифінгу показали тільки частину дарунків, які скоро знайдуть своє місце в експозиції музею.Всі ці подарунки збагатили музейні активи, і будуть використані у просвітницькій та популяризаторській роботі музею.

«Миколаївський обласний художній музей імені В.В. Верещагіна на хвилі мистецтва, яке розширює кругозір, покращує сприйняття людей зовнішнього світу, допомагає проводити час з користю, а головне – із задоволенням.

Олена Івашко.

Фото автора.