
Музейна ініціатива
Доступно – про шеврони
В Музеї суднобудування і флоту проходить цикл музейних уроків «Шеврони перемоги», присвячених різним підрозділам ЗСУ, з виготовленням шеврону власного дизайну.
В минулому році музейний урок був розроблений та впроваджений, як загальний про різні підрозділи ЗСУ. З часом музейні співробітники почали поповнювати фонди музею шевронами й постала необхідність говорити тематично про конкретні підрозділи.
Так в цьому році проходять вже тематично музейні уроки, де діти чують історії конкретних підрозділив та їх героїчний шлях в обороні країни. В березні наукові співробітники розповідали про історію та символіку штурмової поліції, – штурмового батальйону «Тавр»Об’єднаної Штурмової бригади «Лють». Протягом квітня проведені заходи за темою: «Шеврони перемоги: Державна прикордонна служба України», а у травні –«Шеврони перемоги: Морська піхота України».
Діти дізнаються про історію формування військової символіки через шеврони та пробують розібратися в теорії геральдики, щоби створити власний шеврон. Під час уроку діти дізнаються, що існують різні форми шевронів: круглий (ВМС, морська піхота), діамант (ССО), трикутник (авіація), у вигляді щита: іспанський, британський, слов’янський (ДШВ у вигляді парашута) та інші.
Розробкою та затвердженням нових нарукавних знаків займаються геральдисти. Наукові співробітники музею зібралита передали у фонди Музею суднобудування і флоту вже чималу колекцію шевронів, яка постійно поповнюється. Мета таких уроків – сприяти патріотичному вихованню учнів; спонукати особистість до осмислення себе, як частинки великого українського народу; пробуджувати національну самосвідомість; розвивати у дітей загальне поняття стосовно різновиду військ, що належать до ЗСУ; виховувати патріотичні почуття, любові до Батьківщини та поваги до Збройних Сил України, вдячність тим, хто віддав за неї життя; формувати активну громадянську позицію школярів.
В день Державної прикордонної служби, науковий співробітник музею Віктор Задирака провів музейний урок «Шеврони Перемоги», на якому продемонстровано експонати та шеврони різних регіональних прикордонних управлінь, прикордонних загонів та морської охорони.
Наукові співробітники музею Олена Пучинян та Віктор Задирака досліджують історію ЗСУ та збирають шеврони, прапори військових підрозділів, військове спорядження тощо для музейних фондів і майбутніх виставок. Замовлення на проведення уроків приймаються за телефонами: 37-85-99,37-85-98, 37-86-35. На вас чекають за адресою: Адміральська 4.
За матеріалами Музею суднобудування і флоту