Стало відомо, чи можуть бути перебої з постачанням газу взимку в Україні

12:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

газ

Україна увійшла у зимовий сезон із запасами природного газу у сховищах на рівні 14 млрд кубометрів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Експерти вважають ці обсяги достатніми для стабільного проходження опалювального сезону. Щоправда, йдеться про середню зиму – коли за вікном немає аномальних мінусових температур.

“Поки не було аномальних холодів для нормального проходження зими запаси непогані. У нас все добре з газом, нормально з вугіллям, але погано з електроенергією через атаки на інфраструктуру”, — вважає директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

За словами директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка, зараз вкрай важливо забезпечити споживачів енергоресурсами та головне, щоб газ був в українських сховищах.

“У сховищах газу достатньо — потреби в Україні знизилися на 40% через падіння виробництва, виїзду населення. Газу вистачить”, — упевнений Володимир Омельченко.

Втім, певні ризики нинішньої воєнної зими все одно залишаються. На думку експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука, загрози стабільного проходження опалювального сезону в Україні можуть бути пов’язані із зупинкою транзиту російського газу українською газотранспортною системою.

“Якщо припиниться транзит, то качатимемо газ зі сховищ, але впаде тиск, і вже не у всіх споживачів буде газ, може перериватися подача газу на певні періоди та в певних регіонах, високі ризики для південної та східної частини країни”, — зазначає Юрій Корольчук.

Втім, поки російський “Газпром” зайнятий відповідями на позови німецьких компаній, які масово звертаються до судів через недоотриманий від російського монополіста обсяг газу, і не зробив явних кроків, які б вели до припинення транзиту російського газу через Україну. На цьому етапі це означає для України добрі шанси пережити зиму з газом і без стресів, спричинених дефіцитом блакитного палива.

У разі потреб збільшити запаси, якщо в Україні взимку будуть серйозні морози, “Нафтогаз” вирушить на європейський ринок за купівлею необхідних обсягів.