США знайшли газового рятівника Європи на Близькому Сході: з ким хоче домовитись Байден

17:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Байден, США, ЄС, Європа, Австралія, Катар, новини, газ, РФ, постачання газу, ЗПГ, скраплений газ, Україна, Байден, США, ЕС, Европа, Австралия, Катар, новости, газ, РФ, поставки газа, СПГ, сжиженный газ, Украина,

Американський президент Джо Байден хоче домовитися з Катаром про постачання газу до Європи, якщо Росія влаштує повномасштабне вторгнення в Україну, а російські поставки енергоносіїв будуть обмежені. Експерти кажуть, що Катар – другий за величиною у світі експортер скрапленого природного газу (СПГ) – готовий допомогти. Але, можливо, держава зможе запропонувати лише обмежену допомогу, якщо Росія порушить постачання до Європи. Про це повідомляє АР.

– Катар бачить у цьому можливість подальшого поліпшення своїх відносин із США. Але це буде дуже важко зробити, тому що немає надмірної пропозиції, – заявив Єсар Аль-Малекі, економіст з енергетики з Інституту Близького Сходу у Вашингтоні.

Зараз більшість поставок з Катару здійснюється за контрактом до Азії. На думку енергоаналітиків, навіть якщо деяких тихоокеанських союзників Штатів, включаючи Індію, Японію та Південну Корею, вмовлять перенаправити частину контрактів на ЗПГ до Європи, це надасть лише незначний вплив на пом’якшення удару.

Як каже представник адміністрації президента США, офіційні особи Білого дому ведуть переговори з азіатськими партнерами щодо планування дій на випадок надзвичайних ситуацій.

Раніше повідомлялося, що у разі припинення поставок російських енергоносіїв допомогти Європі зможе Австралія. Влада підтвердила готовність допомогти глобальній місії, яку реалізує Білий дім для запобігання агресії РФ у Європі.

– Ми ведемо переговори з великими виробниками природного газу по всьому світу, щоб зрозуміти їх можливості та готовність тимчасово збільшити постачання природного газу та розподілити ці обсяги серед європейських покупців, – заявив представник Білого дому, повідомляє CNBC.

Чиновник, який відмовився назвати своє ім’я, сказав, що адміністрація також координує свої дії з великими покупцями та постачальниками зрідженого газу.

– Якщо Росія вирішить перекрити свої постачання природного газу чи сирої нафти, це не обійдеться без наслідків для російської економіки, – пояснив інший високопосадовець адміністрації.

Президент Росії Володимир Путін ризикує потрапити під персональні санкції у разі нападу РФ на Україну. Байден заявив, що розгляне можливість запровадження окремих обмежень проти Путіна, якщо він віддасть наказ про вторгнення до нашої країни.

Також Білий дім може відключити Росію від міжнародної платіжної системи SWIFT.

– Не виключається жоден із варіантів. Ми продовжуємо тісно консультуватися з європейськими колегами щодо серйозних наслідків для Росії, якщо вона вторгнеться в Україну, – заявила прес-секретар американського президента Джен Псакі на брифінгу, свідчить стенограма на сайті Білого дому.

Раніше повідомлялося, що запровадження санкцій Заходу вплине і на простих росіян. Так, заходи з боку США призведуть до підвищення цін на продукти та одяг чи серйозної девальвації пенсій внаслідок обвалу рубля та російських ринків.