США скерували до Європи загін ракетних есмінців

14:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

США, Європа, новини, кораблі, ВМФ, ракети, есмінці, флот, США, Европа, новости, корабли, ВМФ, ракеты, эсминцы, флот,

США скерували чотири ракетні есмінці для посилення угруповання своїх військово-морських сил у Європі, повідомляє «Кореспондент» із посиланням на ВМС США.

За словами представника ВМС США Арло Абрахамсона, есмінці братимуть участь у низці морських операцій на підтримку 6-го оперативного флоту США та союзників по НАТО.

Зазначається, що до Європи до складу 6-го оперативного флоту, зокрема, відправлено есмінців Donald Cook, Mitscher, The Sullivans та Gonzalez. Вони вийшли з бази на східному узбережжі США ще наприкінці січня.

Ці кораблі можуть нести до 56 крилатих ракет Tomahawk із дальністю дії 1,6 тис. км. Крім того, вони мають систему протиракетної оборони Aegis. Ескадрені міноносці здатні вести швидкоплинний тривимірний бій з одночасним забезпеченням протиповітряної, протикорабельної та протичовнової оборони.

Вони доповнять групування, що знаходиться в Європі на постійній основі, з аналогічних есмінців, до якого входять Roosevelt, Porter, Ross і Arleigh Burke. Есмінці базуються на іспанській базі у Роті.

Зазначається, що разом із наземними базами протиракетної оборони Aegis у Польщі та Румунії ці кораблі є складовими частинами програми побудови європейської поетапної адаптивної системи ПРО.

В даний час у східній частині Середземного моря також знаходиться авіаносна ударна група, очолювана атомним авіаносцем Harry Truman. До її складу входять ракетний крейсер, чотири есмінці та фрегат. Угруповання зараз діє в районі Іонічного моря.

Також на патрулюванні у східній частині Середземного моря знаходиться американський атомний підводний човен Georgia. Він оснащена 154 крилатими ракетами Tomahawk.

Раніше повідомлялося, що Північноатлантичний альянс посилить присутність у країнах Східної Європи через дії Росії з нарощування військ біля українського кордону.