США пригрозили відповіддю Білорусі за допуск військ РФ на свою територію

14:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

санкции против Беларуси, новости, диктатура, режим, Лукашенко, Протасевич, Ryanair, самолет, санкции, секторальные санкции,

Сполучені Штати та їхні союзники рішуче відреагують та вживуть заходів проти Білорусі, якщо Росія використає її територію для нападу на Україну. Про це повідомило AFP з посиланням на слова речника Держдепартаменту Неда Прайса, інформує УНН.

“Ми також дали зрозуміти Білорусі, що якщо вона дозволить використати свою територію для нападу на Україну, вона зіткнеться зі швидкою та рішучою відповіддю з боку Сполучених Штатів, їхніх союзників та партнерів”, — сказав Прайс.

Речник Держдепартаменту додав, що якщо вторгнення відбуватиметься з Білорусі і російські війська постійно перебуватимуть на її території, НАТО може переглянути власне розміщення сил у країнах, які межують з Білоруссю.

Країни Заходу останнім часом звертають особливу увагу на нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового вторгнення Росії та посилення російської дезінформації.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов наприкінці минулого року повідомив, що 122 тис. російських військових знаходяться на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.

Головна вимога глави Кремля полягає в гарантіях від США та їхніх союзників, що НАТО не розширюватиметься далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.