США після заклику Зеленського “не нагнітати паніку” знову порадили американцям покинути Україну

16:28

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

США, новости, посольство, студенческие, визы, неиммиграционные, дипломатия, МИД, Америка

США, попри заклики президента України Володимира Зеленського до партнерів “не нагнітати паніку” через російську загрозу, повторили заклик до своїх громадян в Україні повертатися додому.

Як повідомляє “Європейська правда”, повідомлення про це опублікувало посольство США в Україні у суботу 29 січня.

“Безпекова ситуація в Україні і далі залишається непередбачуваною через підвищені загрози військових дій з боку РФ, і може погіршитися без завчасного попередження. Громадянам США в Україні варто розглянути варіант виїхати з країни зараз, комерційним або приватним транспортом”, – йдеться у повідомленні.

Посольство нагадує, що з України можна виїздити у тому числі через наземні кордони та нагадує про правила для мандрівників, що діють у сусідніх країнах.

Додатково американцям радять постійно стежити за новинами, заповнити форму для зручнішої комунікації з дипломатами на випадок, якщо у цьому виникне потреба – зокрема тим, хто не планує виїздити з України,  та мати для себе план дій, що не залежить від підтримки США.

Нагадаємо, у п’ятницю 28 січня президент Володимир Зеленський на брифінгу для іноземних ЗМІ закликав світових лідерів та журналістів “не нагнітати паніку” щодо війни з Росією, тому що це шкодить економіці України.

Також він назвав помилкою евакуацію частини співробітників посольств окремих країн з України, зауваживши, що Україна “не “Титанік”, з якого треба втікати”.