США оголосили про запуск програми документування військових злочинів РФ в Україні

12:05

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

США, РФ, война, преступления, Международный уголовный суд, новости, Украина, США, РФ, війна, злочини, Міжнародний кримінальний суд, новини, Україна

Державний департамент США оголосив про запуск нової програми збирання та аналізу доказів військових та інших злочинів, скоєних російськими військами в Україні, пише «Крим.Реалії».

Метою програми є документування, перевірка та розповсюдження доказів із відкритих джерел, щоб забезпечити притягнення Росії до відповідальності за її дії, заявили в Держдепартаменті США 17 травня.

Програма під назвою Conflict Observatory розміщуватиме звіти та аналізи на своєму сайті.

– Conflict Observatory аналізуватиме та зберігатиме загальнодоступну та комерційно доступну інформацію, включаючи супутникові знімки та інформацію, що розповсюджується через соціальні мережі, відповідно до міжнародних правових стандартів, для використання у поточних та майбутніх механізмах підзвітності, – йдеться у заяві Держдепартаменту.

Онлайн-платформа допоможе нівелювати зусилля Росії щодо дезінформації та пролити світло на злочини, сказано у заяві.

Українська влада стверджує, що зафіксувала понад 10 тисяч ймовірних військових злочинів армії РФ. Росія заперечує напади на мирних жителів та стверджує, що докази звірств, надані Україною, інсценовані.

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет заявила минулого тижня, що в Україні було зафіксовано безліч прикладів можливих військових злочинів. Міжнародний кримінальний суд також працює з українськими, литовськими та польськими прокурорами щодо розслідування звинувачень російських військ у скоєнні військових злочинів.