США куплять для України ППО Gepard

19:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Пентагоні повідомили, що компанія Global Military Products Inc, Тампа, штат Флорида, отримала контракт на суму 118 375 740 доларів США на закупівлю та поставку 35-мм систем протиповітряної оборони Gepard.

Повідомляється, що роботи виконуватимуться в Аммані, Йорданія, з орієнтовною датою завершення 30 травня 2024 року. У Пентагоні не уточнили, яку кількість установок планують придбати.

Нагадаємо, що напередодні США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні. До нього увійде ПЗРК Stinger, системи ППО Avenger, боєприпаси для HIMARS, Patriot і артилерійські комплекти. Загалом пакет коштує 300 мільйонів доларів і також містить танкові боєприпаси калібру 105 мм, авіаційні ракети Zuni, боєприпаси для безпілотників тощо.

Що відомо про Gepard

Нагадаємо, що Україна вже має на озброєнні установки Gepard, які передала Німеччина. Gepard може стріляти зі швидкістю до 1000 пострілів за хвилину та вражати цілі на відстані від 100 метрів до 4 км. Їх використовують для ураження баражуючих боєприпасів та крилатих ракет. Відомо, що наразі ЗСУ мають 34 установки Gepard. Також Німеччина поставить ще 18 додаткових установок. Недоліком Gepard наразі є те, що вона використовує дефіцитні 35-мм боєприпаси. У вересні-жовтні цього року компанія Rheinmetall планує виготовити для України 300 тис одиниць 35-мм боєприпасів.