Справжні мольфарки з Херсону та Миколаєва начаклували гарну жіночу долю й мирне життя в Україні

10:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Ось так:  разом зібрались справжні мольфарки з Херсону та Миколаєва, аби начаклувати гарну жіночу долю й мирне життя в Україні.


15 червня у Центральній бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького  відбувся справжній магічний майстер-клас з виготовлення традиційної оберегової ляльки – мотанки “Жіноча доля” при підтримці простору “Вільна”.

Для цього особливого заняття Культурно -мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила справжню чарівницю та “фахівця з магії” Анну Сальник.
Бажаючих виготовити власну оберегову ляльку виявилось доволі багато. Кожна панянка завітала на заняття з головним бажанням – привернути щасливу долю і закликати мир в Україні.


“На столах було підготовлено усе необхідне для робочого процесу: клаптики тканини, нитки, атласні стрічки, намистини та декоративна тасьма. Панянки уважно слухали майстриню, аби все відбувалось за правилами та згідно традицій. Спочатку кожна учасниця старанно виготовила основу ляльки – тулуб, а потім розпочинала одягати “мотанку” у спідницю, фартух і хустку. Найголовнішим було плетіння коси, адже для цього виду оберегової ляльки вона є найголовнішим елементом. Чим довша та товстіша коса – тим щасливішою буде жіноча доля. Аби щастя та мир настали в Україні- дівчата вплітали у волосся “мотанки” синьо-жовті стрічки. Для завершення образу панянки прикрасили лялечок намистом з перлів, аби завжди жити у достатку і благополуччі”, – розповідає керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.


Навчання закінчилося барвистою виставкою від якої дух перехоплювало. Ніби справжній ярмарок завітав у затишні стіни  бібліотеки!