Споруджувана у Туреччині АЕС не постраждала від землетрусу – МАГАТЕ

12:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Землетрясение в Турции
Споруджувана в Туреччині атомна електростанція “Аккую” не зазнала впливу внаслідок землетрусів, які відбулися в країні у понеділок.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у Твіттері МАГАТЕ.

“Як повідомило МАГАТЕ Агентство з ядерного регулювання Туреччини, станом на зараз землетруси не вплинули на ядерну та фізичну безпеку в Туреччині; наразі немає жодних проблем, пов’язаних з радіологічною безпекою та захищеністю радіоактивних джерел, як і не зазнала жодного впливу споруджувана в країні атомна електростанція”, – йдеться у повідомленні.

Гендиректор МАГАТЕ повідомив, що агентство перебуває на контакті з турецьким урядом задля координації негайної допомоги та технічної підтримки для проведення радіологічних досліджень та оцінки цілісності будівель і споруд.

Як відомо, з 2018 року на середземноморському узбережжі Туреччини російським “росатомом” будується атомна електростанція “Аккую”. За планом завершити будівництво чотирьох блоків АЕС мають у 2023 році.

Як повідомляв Укрінформ, 6 лютого на південному сході Туреччини сталося два землетруси: о 4:17 в районі Пазарджик провінції Кахраманмараш стався землетрус магнітудою 7,7 та о 13:24 в районі Ельбістан тієї ж провінції стався ще один землетрус магнітудою 7,6 за шкалою Ріхтера.

За останніми оновленими даними, кількість загиблих у Туреччині та Сирії сягнула 2730, поранених уже майже 14,5 тисячі, кількість пошкоджених будівель – 5606.