Спека вплинула на енергосистему – Укренерго

10:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

тарифы на электроэнергию, Украина, электроэнергия, тариф, свет, новости,

В Україні та Європі аномальна спека. На цьому тлі споживання електроенергії в четвер зросте ще на 7%, повідомило Укренерго 11 липня.

Вказано, що сьогодні обленерго застосовують обмеження споживання протягом всієї доби. З 16:00 до 23:00 – для компенсації дефіциту енергії в системі будуть задіяні чотири черги відключень, в інші години – три черги.

Вчора увечері для зменшення обсягу дефіциту Укренерго залучало аварійне постачання від енергосистем Польщі та Словаччини.

Сьогодні протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини і Молдови буде імпортуватися електроенергія загальним обсягом 28 487 МВт-год, з максимальною потужністю 1444 МВт. Експорт не відбувається і не передбачається.

Станом на ранок в Україні залишаються знеструмленими 510 населених пунктів. Через негоду є знеструмлення у Сумській області. А через бойові дії є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській і Херсонській областях.

З технічних причин: знеструмлювалися споживачі у Рівненській, Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській областях.

“Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі, а також є наслідками бойових дій у прифронтових регіонах”, – уточнили в Укренерго.